Statistika: 2018 I kvartali eluruumide ehituslubade arv vähenes 14%

2018 I kvartalis sai Eestis ehitusloa 1524 eluruumi. Vaatamata aktiivsele arendusturule vähenes kvartali jooksul ehitusloa saanud eluruumide arv aastataguse ajaga võrreldes 14%.

Ehituslubade arvu vähenemine viis vähenemisele ka eluruumide pindala. 2018 I kvartali jooksul ehitusloa saanud eluruumide pindala oli 132 900 m² ehk eelmisest aastast 11% vähem.

Aasta esimese kvartali jooksul ehitusloa saanud eluruumi keskmine pindala oli 87,2 m². Aasta varasemalt oli vastav näitaja 84,5 m². See tähendab, et ehitusloa saanud eluruumide hulgas oli vähem väikseid eluruume ehk kortereid ja rohkem suuri eluruume ehk rida- ning paariselamute kortereid ja ühepereelamuid.

Kvartali jooksul vähenemist näidanud eluruumide ehituslobade arvust ei maksa oodata arendusturu trendide pöördumist tõusult langusele. Pigem on tegemist saatuse tahtega, et ühte kvartalisse on ehituslubade väiksem väljastamine sattunud. Arvestades, et arendusturul on toimetamist palju ja tehingud toimuvad aktiivselt on pigem prognoositav, et ehituslubade väljastamine jätkab 2018. aasta jooksul kasvu. See loob täiendavat potentsiaali kinnisvaraarenduseks ja ehitustegevuseks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised