Kuula: kaubakeskused peavad hakkama meelelahutust pakkuma

Tallinna suuremad kaubanduskeskused peavad tulevikus klientide võitmiseks muutuma üha multifunktsionaalsemaks ning pakkuma tarbijale uuel tasandil meelelahutust, leiab hiljuti Rocca al Mare ja Kristiine kaubanduskeskuste juhi kohale asunud Helen Metsvaht.

"Kaubanduskeskuste äri ei ole ainult kaubandus, tegelikult on see ka kinnisvaraäri, arendus ja ehitus. Hästi olulised on turunduspool ja juriidika," rääkis Metsvaht.

„Täna ei oota kliendid meilt enam klassikalist ostlemise võimalust, vaid tahetakse meelelahutust,“ põhjendas müügi taustaga Metsvaht Äripäeva raadio saates „Kuum tool“, miks Kristiine keskuses avati hiljuti O’Learyse meelelahutuskeskus.

Metsvaht lisas, et tulevikuväljakutsetena näebki ta kaubanduskeskuste multifunktsionaalsemaks muutmist. „Suund on sellele, et tuua kaubanduskeskustesse lisaks harjumuspärastele teenustele ka näiteks hotelle, büroopindasid ja veekeskusi,“ märkis ta. Eelise annab see, et täna pole bürood veel kaubanduskeskuste osaks saanud ning tegemist on täitamata niðiga.

Metsvahti hinnangul eeldab kaubanduskeskuste meelelahutuskeskusteks muutmine ka uute kaubamärkide Eestisse toomist ning frantsiisimist. 

"Tähtis on leida sellised üürnikud, kes toovad kliendi kohale, teevad käivet ja jõuavad selle pealt maksta konkurentsivõimelist üüri.“

Et Tallinnasse kerkib Porto Franco ja teiste kaubanduskeskuste näol palju uuemaid konkurente, Metsvaht aga ei pelga. „Eks kõige suurem madin käib ikka Ida-Tallinnas seoses Ülemiste ja T1 arendustega,“ viitas Metsvaht sellele, et need jäävad Kristiinest ja Rocca al Marest kaugele.

Kuula Äripäeva raadiosaadet „Kuum Tool“, kus Helen Metsvaht räägib, mis juhtub Tallinna kaubanduskeskustega? ning loe Äripäevast, mida ta peab edu võtmeks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised