(Sisuturundus)Milline on praktiline ja trendikas köök aastal 2017?

Mis on sisuturundus? >

Hästifunktsioneeriva köögi alus on hea projekt, kuid enne uue köögi planeerimist tuleks läbi mõelda ka see, millistele hooldustingimustele peaks tulevane köök vastama. Rääkides trendidest võib öelda, et tänapäeval kujundatakse valdav osa kööke valgetes või heledates pastelltoonides, ütleb Arens Mööbel ASi salongide juhataja Aune Meelind.

Köögidisainis on jätkuvalt populaarne erinevate materjalide kombineerimine. Omavahel miksitakse erinevaid pindu – siledaid ja reljeefseid, matte ja poleerituid, modernseid ja klassikalisi, rääkimata erinevatest värvitoonidest.

Kuigi maailmamessidel nähtu põhjal võib väita, et valged ja heledas gammas köögid on möödanik, siis Eestis see kindlasti nii ei ole. Ilmselt on põhjus ka meie kliimas. Populaarsed on nii siledad kui ka reljeefsed, heledates toonides nn Skandinaavia stiilis uksepinnad. Kui varasematel aastatel puitu peitsiti, siis viimastel aastatel kasutatakse rohkelt värviga katmist ning samuti on levinud ka vanutus või harjamine. Jätkuvalt populaarne on erinevate materjalide kombineerimine. Miksitakse siledaid ja reljeefseid, matte ja poleerituid materjale, modernset ja klassikalist stiili, erinevatest toonidest rääkimata. Uudne võte on tuua köögikujundusse sisse isiklikke maitseid või hobisid peegeldavaid esemeid või detaile. Pole sugugi ebatavaline, kui eramaja kööki mahutatakse ka talveperioodil istutuskast lemmikmaitsetaimedega.

Köögitehnikas on leidnud roostevaba viimistluse kõrval üha rohkemat kasutust ka must ja valge. Eksklusiivmudelite puhul on uudne ja efektne lahendus messingi ning musta metalli- või klaaspinna kooslus.

Viimastel aastatel on lisandunud põnevaid tooteid: tootjate Cleaf ja Kaindl siledad printdekooruksed näevad välja äärmiselt tõetruud, olles samas suurepärase hooldavusega. Suure populaarsuse saavutanud ülimatid Feniksi ehk nanouksed põhinevad kõrgtehnoloogial – siidmatt ja näpujälgi hülgav viimistluskiht on saavutatud kosmosetehnoloogias kasutatava nanotehnoloogia abil.

Aina enam hinnatakse kööke eraldi ruumina

Niinimetatud kinnist tüüpi köögilahendusi kohtab uuemates majades-korterites suhteliselt harva, kuigi huvi seda tüüpi lahenduste vastu on selgelt olemas ja trendina tõusuteel. Kahjuks pakuvad arendajad neid täna veel piiratud hulgal. Avatud ruumis, kus köök on elutoa osa, on kujundamise reegel lihtne – köök peab sobima üldise kujundusega, olema funktsionaalne ja viimistlusvalikutelt pigem neutraalne. Väga oluline on söögilaua osa lahendus. Lahendus, kus söögilaua osa täidab saareosa elutoapoolne ülekate, ei pruugi kõigile sobida ja pole mugavuselt võrreldav traditsioonilise söögilauaga.

Kui köögiprojekti lähteülesandeks on lihtne hooldatavus, tuleb soov kindlasti ka disainerile edastada. Freespinnalised-, poleer- ja spoonuksed, samuti kivi- ja liimpuitpinnad vajavad hoolt rohkem kui melamiinuksed või kõrgsurvelaminaadist tööpind. Samuti vajab tumedast komposiitkivist valamust rohkem tähelepane hele kivist kraanikauss. Kõige praktilisemad on aga uustulnukad – keraamilised ülisileda pinnaga valamud, mida on saadaval nii pinnapealseid kui ka kivile sobivaid altmonteeritavaid mudeleid.

Köök võib olla luksuslik mitut moodi

Luksuslikus köögis on kindlasti väga oluline visuaal, valitud materjalid ja suurejoonelisusele pretendeeriv kujundus. Praegu jätkub selles segmendis vase- ja messingitooni detailide võidukäik ning muidugi on määrav osa ka furnituuril. Elektrilised tõstemehhanismid ja -sahtlid, sissesõitvad ja voldikuksed, valgustus, mida võib lisada peaaegu igale poole – sahtlitesse ja kappidesse ning kapi allotsa valgustamaks mahedalt põrandat. Muidugi on luksusliku köögi tunnuseks lisafunktsioonidega santehnika, üles-alla-kõrvale liikuvad pinnad... Võib öelda, et eksklusiivse tehnika valiku puhul ühinevad suurepärased tehnilised parameetrid ja kaunis disain.

Valgustus on igas köögis äärmiselt oluline. Võidukäiku teeb moodne ja säästlik LED-valgustus, mida paigaldatakse köökidesse nii valgusribade kui ka punktvalgustuse puhul. Valgustust on võimalik reguleerida külmast soojema poole, samuti saab valgustugevust muuta. Täna ei üllata kedagi, et tööpinnavalgustuse saab sisse lülitada lihtsalt käeviipega või kapi avamisel süttib selle sisevalgustus iseenesest.

Kuigi eritellimusmööblina valmistatud köök on maja maksumuse lõikes arvestatav kuluartikkel, on see ka oluline investeering pikkadeks aastateks.

Arens-Mööbel AS

Ettevõte valmistab eritellimusel köögimööblit 1992. aastast. 25 tegutsemisaasta jooksul on valminud üle 100 000 köögi. Arensi 14 000ruutmeetrises tehases Tartu lähedal valmistatakse keskmiselt 40 köögimööblikomplekti päevas, millest 40% läheb ekspordiks. Arensi salongid asuvad Tallinnas, Tartus ja Riias ning edasimüüjate kaudu on ettevõte esindatud ka Pärnus, Viljandist, Haapsalus ja Paides.

www.arens.ee

Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Osale arutelus Saada sõbrale Prindi

Osale arutelus

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Seotud lood

Kuva rohkem

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised