11. juuni 2008
Jaga lugu:

Kogumispensioni hakkab maksma Eestis registreeritud elukindlustusselts

Rahandusministeeriumi sõnul annab kogumispensioni seaduseelnõu käesoleval hetkel kindlustuspensioni lepingu sõlmimise õiguse Eestis asutatud kindlustusandjale, kellel on ka vastav tegevusluba olemas.

Antud lahenduse eeliseks on rahandusministeeriumi hinnangul see, et Eesti finantsjärelevalve asutusel - finantsinspektsioonil - on lisaks teenusejärelevalve teostamise õigustele ja kohustustele ka vajalikud õigused ja kohustused kapitalijärelevalvet teostada. „Arvestades EL kindlustusturu arenguid ja vajadust tagada piisav konkurents, kaalutakse veel täiendavalt võimalust teenuse pakkumiseks läbi filiaalide, kuid sel juhul tuleb arvestada järelevalve teostamise võimaluste piiratusega,“ nentis rahandusministeeriumi kindlustustalituse peaspetsialist Kertu Fedotov.

Et viiest Eestis asutatud elukindlustusega tegelevast kindlustusandjast kaks juba on Euroopa äriühingud (kelle peakontor on täna küll Eestis), võib tekkida Fedotovi hinnangul oht, et konkurents jääb ebapiisavaks või ei ole ühel hetkel meie kindlustusturul ühtegi kindlustuspensioni lepingute pakkujat, kuivõrd olemasolevad kindlustusandjad on reorganiseeritud Euroopa äriühingute filiaalideks.

Nimetatud probleemi lahendaks Fedotovi sõnul filiaalidele kindlustuspensioni lepingute sõlmimise õiguse andmine. Fedotov uskus, et seega kaasneks elukindlustusega tegelevate kindlustusandjate Eesti filiaalidele kindlustuspensioni lepingute sõlmimise õiguse andmisega kindlustusandjate vahelise konkurentsi suurenemine. „Kuigi võttes arvesse Eesti kindlustusturu mahtu ja esimestel aastatel kogumispensionile minevate inimeste arvu, ei ole suure tõenäosusega põhjust vähemalt lähima kümne aasta jooksul oodata uute filiaalide avamise hoogustumist Eestis,“ ütles ta.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee