Gaasivaidlus jõuab homme kohtusse

Homme tuleb Tallinna Halduskohtus
arutlusele Omanike Keskliidu eestvõttel esitatud kaebus Konkurentsiameti otsuse
peale, mis kooskõlastas käesoleva aasta 1. oktoobrist 12,4–31,3%-lise hinnatõusu
Eesti Gaasi kodutarbijatele.

Kaebuse esitas koduomanik Marina Riminskaja, keda esindab kohtus Advokaadibüroo Tamme ja Otsmann vandeadvokaat Villu Otsmann, Omanike Keskliit.

Omanike Keskliidu volikogu esimehe Anto Raukase sõnul sundis kaebust esitama kaks asjaolu. „Esiteks Konkurentsiameti tahtmatus või võimetus põhjendada gaasi hinna kujunemist.

Tarbijatel on antud hetkel sisuliselt õigus teada vaid neile ettekirjutatud hinda", ütles Raukas, lisades, et info varjamine loob paratamatult eeldused monopoli kasumi kasvatamiseks kodutarbija arvelt. „Samuti on gaasi hinna põhjendamata jätmine otseses vastuolus kehtiva maagaasiseadusega."

„Teiseks Konkurentsiamet pole kaebajale teadeolevat uurinud Eesti Gaasi suuraktsionäri Gazpromi valitsevat mõju Eesti Gaasi otsuste üle. Gazprom dikteerib gaasi hinna ja Eesti Gaas ei püüagi sisseostetava maagaasi hinna üle pidada tõsiseltvõetavaid läbirääkimisi. Gazpromi me mõjutada ei saa küll, aga saame siseriiklikult mõjutada Eesti Gaasi."

Raukase sõnul toodetakse Eestis 47% soojusenergiast maagaasist ning Tallinnas küündib see protsent lausa 75-ini. „Ühelt poolt on gaasi hind niivõrd kõrge, et kohati pole vahet, kas kasutada keskütet või kütta elektriga, selline olukord on vastuolus maailmapraktikaga. Teisalt on tegemist ka tugeva julgeolekuriskiga," toonitas Raukas, lisades, et lõppastmes on kodutarbija ja riigi huvides vene maagaasi osakaalu vähendamine Eesti soojusenergiatarbes.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised