Euroopa Komisjon teatas reede õhtul Eesti Rahva Muuseumile (ERM) taas, et nad ei anna raha uue hoone ehitamiseks Tartusse Raadile.
Kui eelnevate äraütlemiste puhul soovis komisjon lisainformatsiooni, siis sel korral soovitatakse taotlemisest loobuda, vahendasid
ERRi raadiouudised.
"Euroopast saabunud kiri ütleb, et meie projekt "Mälestuste väli" - sellisel kujul, nagu ta on esitatud - ei vasta ikkagi selle meetme raames finantseeritavatele taotlustele," ütles ERMi juht Krista Aru.
"[Meile soovitatakse], et kui me tahame, siis me võime põhjalikult ümber teha selle sama projekti ja siis uuesti esitada või esitada see projekt järgmisesse vooru, mis algab 2014. aastal," rääkis ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Peaminister Andrus Ansip ja kultuuriminister Rein Lang on kinnitanud, et kui Euroopa Komisjon ütleb ERMi projektile lõplikult "ei", ehitatakse muuseum Raadile omal jõul ja Kultuurkapitali raha eest.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.