Häirekeskusesse automaatselt jõudvatest tulekahjuteadetest on enam kui 90 protsenti valehäired. See koormab ebamõistlikult palju meie päästjate ressurssi. Samal ajal võib kellegi elu või vara päriselt olla ohus. Riigil on alates sügisest plaan kaotada väga paljudelt objektidelt ära automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamise. See puudutab muu hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi.
Riik soovib pakkuda teenust ainult nendele objektidele, kus tulekahju põhjustab otsest ohtu inimelule ja kus tuleõnnetus mõjutab väga paljusid inimesi. Nende hulgas on ravi- ja hoolekandeasutused, millel on üle 50 kasutaja. Lisaks suurõnnetuse ohuga ettevõtted ja tööstus- ja laohooned, kus toimuvad töö- või tehnoloogilised protsessid ohtlike kemikaalidega.
Mis saab ülejäänud objektidest?
Muudatus tähendab, et ka Sinu hoones võib lõppeda tulekahjuteadete automaatne edastamine (112) Häirekeskusesse. Seega tuleb ehitiste omanikel ja valdajatel muude meetmetega hoolitseda kiire Häirekeskuse tulekahjust teavitamine ning vajadusel evakuatsioon.
Kinnisvarauudised.ee korraldab 11. juunil koostöös Forusega TASUTA veebiseminari, kus saad vastused kõige põletavamatele küsimustele, nagu nt:
- Mis Sinu objektil automaatse häireedastuse lõpuga päriselt muutub?
- Milline tehniline võimekus on turvaettevõtetel ja kuidas teenus toimib?
- Millised on riskid, kui häiresignaal läheb edaspidi otse turvapartnerile, mitte Häirekeskusele?
- Kuidas saad hooneomaniku või valdajana ise paremini oma vara kaitsta?
Sihtgrupp: hooneomanikud ja -valdajad, kinnisvaraarendajad, ehitajad, äriettevõtted, riigiasutused, haridusasutused, majutusasutused, kaubanduskeskused, hoonete haldusjuhid, ettevõtete juhid.
Veebiseminar toimub 11. juunil kell 11:00 Zoomis.
Seotud lood
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.