Prokuratuur nõuab Maaroosile reaalset vanglakaristust

Põhja ringkonnaprokurör Kadri Väling ütles,
et esitab suure tõenäosusega Tallinna Ringkonnakohtule apellatsiooni tänase
Harju Maakohtu otsuse peale karistada Ilmo Maaroosi 2-aastase vangistusega
tingimisi 2-aastase katseajaga.

Väling taotles kohtult Ilmo Maaroosi karistamist 3 aasta pikkuse vangistusega, millest reaalselt kandmisele kuuluks 1 aasta ning 2 aastat vangistust jääks kandmiseks tingimisi 2aastase katseajaga.

Kohus rahuldas samas prokuröri taotluse võtta Ilmo Maaroosilt kaheks aastaks õigus töötada riigi- ja omavalitsuse asutustes ning riigi- ja omavalitsuse osalusega ettevõtetes ametiisikuna, samuti rahuldas kohus prokuröri poolt nõutud kontrollinõuded.

„Prokurörina olen seisukohal, et kohtu poolt mõistetud karistus ei ole kooskõlas kohtupraktikaga ning arvestades kuriteo raskust ja sellega tekitatud tagajärge ei ole võimalik lahendada antud juhtumit reaalset vangistust kohaldamata,“ ütles ringkonnaprokurör Kadri Väling. „Lisaks tuleb arvestada, et kuigi Ilmo Maaroos on kohtupidamise vältel andnud korduvalt lubadusi hüvitada tekitatud kahju, ei ole lubadustele järgnenud siiani reaalseid samme. Selle asemel on Maaroos kuulutanud välja tema kui eraisiku pankroti, mistõttu puudub võimalus eeldada, et tingimisi vabaduses viibides tekiksid Maaroosil vahendid miljonitesse küündiva kahju hüvitamiseks“.

Kohtuotsuse peale on õigus esitada kaebus 15 päeva jooksul.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised