Esimene ohufoor tuleb Kadaka puiesteele

Täna paigaldatakse Tallinnas Kadaka
puiesteele esimene kollaste vilkuvate tuledega ohufoor, teatas linnavalitsus.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on kollaste vilkuvate ohufooride eesmärk juhtida sõidukijuhtide tähelepanu ülekäiguradadele. "Kuigi vöötradu tähistab praegu vastav liiklusmärk pole see sageli autojuhi tähelepanu tõstmiseks piisav," nentis Mutli. "Nimetatud foor peakski juhi valvsust suurendama ja samas meelde tuletama, et ülekäigurajal on tee ületamise eesõigus jalakäial".

Tallinna Transpordiameti liiklusteenistuse direktori Mati Songisepa sõnul tulevad uued ohufoorid kindlasti Kadaka puiesteele, Pirita teele ja Tammsaare teele. "Lähiajal paigaldatakse sellised foorid kokku ligikaudu kümnesse kohta, nende ülekäiguradade juurde, mis on tihedalt kasutatavad," lisas Songisepp.

"Sellist lahendust jalakäijate turvalisuse tõstmiseks kasutatakse mitmetes Euroopa riikides. Ka oma kogemustele tuginedes olen kindel, et kollased hoiatustuled vöötradadel vähendavad tunduvalt liiklusõnnetuste ohtu", lisas abilinnapea Mutli.
Käesoleval aastal on nimetatud ohutufooride paigaldamiseks linnaeelarvest ette nähtud 300 000 ja 2007. aastal 400 000 krooni.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised