Esimesed ZUUMtv digiboksid jõudsid Eestisse

Eelmise nädala lõpul jõudsid Eestisse
esimesed maapealse leviga digitelevisiooni ZUUMtv-d vastu võtta võimaldavad
digiboksid, mis lähipäevil jõuavad ka esimeste klientide kodudesse.

AS Starmani turundusdirektori Henri Treude sõnul saabus esimene 1200-st digiboksist koosnev partii reedel ning saadetakse tänase päeva jooksul ka jaemüügivõrku laiali, teatas Starman. Selle nädala jooksul jõuab Eestisse ka ZUUMBOXide uus partii, mis koosneb 4000 seadmest. “Kuigi teenuse ametlik lansseerimine toimub reedel, saavad kõik värsked digibokside omanikud uusi telekanaleid juba täna vaadata,” märkis Treude.

Esialgu pakub Starman ZUUMtv klientidele vaatamiseks 18 Eesti- ja välismaist telekanalit. Läbirääkimised Eesti suurimate telekanalite ETV, Kanal2 ja TV3 digiplatvormile lisamiseks hetkel veel käivad ja need jäävad esialgu klientidele nähtavaks läbi analoogvõrgu.

Selleks aastaks on tarnijatelt tellitud 10 000 digboksi. Tänaseks on ZUUMtv vastu tundnud huvi juba mitu tuhat inimest. Treude sõnul võimaldab leping tarnijaga ZUUMbox-ide otsa lõppemise korral operatiivselt uue partii seadmeid tellida.

ZUUMtv on uus maapealse leviga digitaaltelevisiooni teenus, mis on senisest analoogtelevisioonist oluliselt suurema kanalite arvu ning erinevate lisateenustega televisiooniteenus, mis levib sarnaselt analoogtelevisioonile õhu kaudu ja on vastuvõetav tavalise detsimeeterlaineala antenniga.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised