Kelam: suhtumist Venemaasse tuleb tasakaalustada

Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam ütles
konverentsil „Kuhu liigub Venemaa?“, et Euroopa Liidu poliitika on Venemaa
suhtes väga killustunud.

„Suhtumine Venemaasse EL-is jaguneb erinevatele tasanditele. Näiteks Eesti kuulub külmade pragmaatikute hulka. Peame tasakaalustama väärtused ja pragmaatilised huvid. EL poliitika on Venemaa suhtes väga killustatud,“ rääkis Tunne Kelam.

„Suverääne demokraatia Venemaal taotleb eriseisundeid oma kohustuste suhtes. Suhetes Iraaniga või rahvusvahelise terrorismiga ajab Venemaa oma poliitikat, mis pole seoses EL ja USA poliitikaga. Venemaa tahaks nõrgestada USA positsiooni nii EL-is kui Aasias,“ ütles Kelam.

„EL ei suuda pakkuda kaitsealast solidaarsust oma liikmetele, seda teeb NATO. Kuid EL ja NATO koostöö on nõrk. Tegemist on probleemiga, kus puudub selgus ja konkreetne koostöö ning see puudus avaneb Afganistanis ja missioonidel Sudaanis,“ rääkis parlamendi liige.

„Tegemist on äärmiselt tõsise probleemiga. Üks Inglise analüütik väitis, et Euroopa vajab ülesärkamiseks strateegilist ðokki. Selline ðokk võiks olla, kui Iraan kasutab Brüsseli ründamiseks näiteks keemilist relva,“ märkis Kelam. „Iraani arengud on otsene risk Euroopa arengule,“ lisas ta.

„Iseäranis EL-is seisab hetkel vajadus ühtsustada poliitikat ja suhtumist Venemaasse, tasakaalustada väärtuse pragmaatiline ja tegelik külg,“ ütles Tunne Kelam.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised