Bussijuhtide streigile lisandusid Valga, Paide ja Harjumaa

Esmaspäevast tänaseni läbiviidud
streigikoosolekutel on kindlalt streigi poolt hääletanud ka Valga, Paide ja
Harjumaa bussijuhid, teavitas Transpordi Ametiühing.

Tallinna Autobussikoondise ametiühingu juhatus ei välistanud streigis osalemist. Lõplik otsus selles suhtes tehakse 12. detsembri hommikul vastavalt reaalselt kujunenud vajadusele.

Praeguse seisuga osalevad bussijuhtide streigis kindlalt Harju-, Tartu-, Pärnu-, Valga-, Saare-, Lääne- ja Järvamaa, samuti Rakvere ja Kohtla-Järve roolikeerajad. Mitmes kohas on streigikoosolekud veel pidamata.

Ametiühingu streigikomitee juht Aare Kübarsepp pidas väga oluliseks Tallinna bussijuhtide otsust oma teiste maakondade kolleege põhimõtteliselt toetada.

"Streik on ette valmistatud pideva laienemise põhimõttel, et iga päev lisanduvad uued streikijad. Pealinna sohvrite toetusstreiki võib vaja minna streigi viiendal-kuuendal päeval, kui seni pole tulemust saavutatud," rääkis Kübarsepp.

Tema sõnul on Tallinna meeste palgatariifid küll nõutavast 45kroonisest alampalgast juba täna kõrgemad, kuid üldine palgatõus sunniks ka Tallinna linnavalitsust ajaga sammu pidama ning kiiremini pealinna palku kergitama.

Bussijuhtide sektsiooni ettepanekul kuulutas Transpordi Ametiühing 11. detsembriks välja tähtajatu streigi. Streigiga nõutakse üleriigilise kollektiivleppe allkirjastamist, mis lisaks transporditöötajate kõrgemale alampalgale teeb täpsustusi töö- ja puhkeaja korralduses ning sätestab transporditöötajate lisapuhkused.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised