Börsikommentaar: USAs jätkus börsilangus

USAs jätkus börsidel langus ka eile.
Investorite seas süveneb üha enam arvamus, et USA majandus läheb langusesse.

S P 500 kõik kümme suuremat alaindeksit langesid, nagu seda ka tegid indeksisse kuuluvate 452 ettevõtte aktsiad.

S P 500 langes 2,9 protsenti, 1333,25 punktile. Dow tööstuskeskmine langes 2,5 protsenti, 12 159,21 punktile. Nasdaq taandus kaks protsenti, 2346,9 punktile.

Dollaripõhiselt ei ole veel USA aktsiaturud karuturul, ehkki sellele ollakse päris lähedale jõutud. Karuturuks loetase seda, kui indeks on tipust kukkunud vähemalt 20 protsenti. Dow Jonesi tööstuskeskmine on tipust alla sõitnud 14 protsenti, Nasdaq 18 protsenti. USA väikeettevõtete aktsiad on juba karuturul. Russel 2000 indeks, milles ettevõtte mediaanturuväärtus on 510 mln dollarit, on 13 juuli tipust kukkunud 20 protsenti.

Merrill Lynchi aktsia hind kukkus kümme protsenti, 49,45 dollarile. Maaklerfirma üllatas neljanda kvartali kahjumi suurusega, mis jättis kogu läinud aasta kahjumisse esmakordselt 1989. aastast saati.

USA võlakirjade kindlustajatel oli peksupäev. Ambaci aktsia hind kukkus 65 protsenti, MBIA 43 protsenti. Kardetakse, et Ambac võib jätta hüvasti kõrgeima krediidireitinguga ehk AAAga. S P teatas, et nad on võtnud ette võlakirjade kindlustuse pakkujate reitingute ülevaatamise.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised