Gräzin: prokuratuur on olnud suutmatu, tegu on väga lihtsa kaasusega

Riigikogu liige Igor Gräzin ütles
aripaev.ee-le, et tema on vastu, et Villu Reiljanilt võetakse saadikupuutumatus
ära ning süüdistas prokuratuuri suutmatuses.

Gräzin rääkis, et saadikupuutumatuse äravõtmiseks on vaja riigikogu häälteenamust ehk põhiseaduse järgi "enamuse nõusolekut". „Peab olema väga suur häälteenamus, et saaks saadikupuutumatuse ära võtta,“ ütles ta ning lisas, et hääletuseks on vaja õiguskantsleri esildist ning tegemist on keerulise protsessiga.

Gräzin väitis, et prokuratuur on 1,5 aasta jooksul olnud suutmatu. „Juuriidiliselt on see väga lihtne kaasus, seal on küll väga palju fakte ja dokumente, kuid see on lihtsa asja uurimine. See oleks pidanud olema valmis 6 kuu või aastaga,“ ütles ta ja lisas, et seal on ainult kaks küsimust, kas laiskus või korraliku kaasuse puudumine.

Gräzin ütles, et tema jaoks on see arusaamatu miks see ettepanek tehakse alles nüüd. "Et täna juhtus midagi, mida ei teatud 1,5 aastat tagasi, ei saa olla tõsi," märkis ta.

Gräzin ütles, et see sünnib tema ajal esimest korda, kui kelleltki võetakse sunniviisiliselt saadiku puutumatus. „Juhtum oli, kui see võeti ära Siim Kallaselt, aga see võeti ära isiku soovi alusel,“ rääkis ta.

„Igal juhul olen mina selle vastu, et Reiljanilt võetakse saadikupuutumatus ära, minu jaoks on see põhimõtte küsimus,“ ütles Gräzin. "Saadikupuutumatus pole tsirkus, Reiljan vastutab kõigepealt oma valijate ees,“ tõdes ta.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised