Tehnopol investeerib laiendusse 519 miljonit krooni

Tehnoloogiapargil Tehnopol on 2013. aastaks
plaanis rajada neli uut äri- ja laborihoonet, mille
ehitamisse investeeritakse 519 miljonit krooni.

Viieaastaseks saanud tehnoloogiapargil on edaspidiseks suured plaanid. 2013. aastaks on pargil plaanis välja ehitada neli uut äri- ja laborihoonet. Selle tulemusena loodab park endale meelitada veel ligi 60 ettevõtet ning kolmekordistada käivet.
Eelmise aasta andmete järgi tegutseb pargis 140 firmat, mille käive kokku ulatus 828 miljoni kroonini. Tehnopoli teenuste käive oli mullu 33 miljonit krooni. Viie aastaga loodetakse teenuste käivet kolmekordistada.

Tehnopoli lähiaastate prioriteet on äriarendusteenuste väljaarendamine asukasfirmadele ja infrastruktuuri arendamine, sest praegusest 36 000ruutmeetrisest pargipinnast on täidetud ligikaudu 95%.

2013. aastaks loodab park tegevuspinda laiendada 59 000 ruutmeetrini, kuhu mahuks tegutsema ligi 200 firmat. Infrastruktuuri raames ehitatakse välja tehnomeedikum, mehatroonikum ja parkimismaja. Plaanis on renoveerida vähemalt kolm olemasolevat hoonet ning korrasta parkla ja tiik. Samuti on plaanis rajada uutele hoonetele trassid ning kaks peamist tänavat.

Uute hoonete rajamist kavandab Tehnopol omavahenditest. Avaliku sektori investeeringud suunatakse aga teadusarendust võimaldava sisseseade loomiseks (laborid).

Sellest aastast kuni 2013. aastani investeerib Tehnopol infrastruktuuri ligi 519 miljonit krooni, millest laenukapital on 503 miljonit krooni.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib JUHTIVSPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

17. oktoober 2018

Uudised