BREM Kinnisvarabüroo: nõudlus üüriturul kasvab

BREM Kinnisvarabüroo tegevjuhi Anti Purre
sõnul pole lühiperspektiivis kinnisvara ostu-müügiturul tõenäoliselt olukorra
paranemist oodata, küll aga on antud aeg soodne üürituru jaoks, mida kinnitab
üha kasvav nõudlus, teatas ettevõte.

„Kuna klientide ostu- ja maksevõime lähitulevikus järjepidevalt halveneb ning vaba raha napib, siis kinnisvara ostu-müügi turul omavad konkurentsieelist vaid kõige enim kinnisvaraobjektide hindu langetavad omanikud ja arendajad. Sümboolne hinnalangetamine klientides huvi enam ei tekita ning vaatama meelitavad huvilisi vaid suurimate soodustustega objektid,” sõnas Purre.

Purre sõnul on ostu-müügi madalseisust tulenevalt järgneva paari aasta jooksul oodata jätkuvaid ulatuslikke hinnaalandusi. Seevastu hindab ta nii elamute kui büroopindade üürituru lähitulevikku positiivselt.

„Elamispindade üürihindade osas on toimunud tänaseks korrektsioonid ning ka seni staatilisena püsinud vanemate pindade üürihinnad on tasapisi langema hakanud,” kommenteeris Purre. „Suurt populaarsust omavad eelkõige odavama ja keskmise hinnaklassi korterid. Aktiivsemat huvi näidatakse üles keskmiselt 3000-6000 kroonise kuu üürihinnaga korterite vastu,” lisas Purre. „Kallimate seas esineb vakantse rohkem ning tihtipeale üüriperiood on lühem. Samuti võib üürniku leidmiseks kuluda kuni pool aastat. Eramute vastu aga huvi tärkamist märkida ei saa.”

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Maxima otsib KINNISVARA PROJEKTIJUHTI

Maxima Eesti OÜ

05. märts 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Uudised