Töölepingu seaduse eelnõu sai tehtud

Täna sotsiaalpartnerite vahel peetud
läbirääkimised töölepingu seaduse eelnõu teemal lõppesid edukalt.

Sotsiaalministeeriumi, justiitsministeeriumi, ametiühingute ja tööandjate esindajad jõudsid eelnõu sisus kokkuleppele, teatasid ministeeriumid. Sotsiaalminister Maret Maripuu sõnul paraneb tänu uuele töölepingu seaduse eelnõule töötajate turvalisus ja väheneb bürokraatia. „Mul on väga hea meel, et peale pikki ja keerulisi läbirääkimisi jõudsime tulemuseni, millega kõik osapooled rahul on,” lisas ta.

Sotsiaalministeerium saadab eelnõu kooskõlastusringile järgmise nädala alguses. Eelnõu uues variandis on arvestatud läbirääkimiste käigus saavutatud kokkulepetega.

Justiitsminister Rein Lang tõdes, et uut töölepinguseadust vajab meie majandus täna nagu õhku. "Tuleb vabaneda kivinenud nõukogulikust arusaamast töötaja sotsiaalse kaitse osas," ütles Lang. Ta lisas, et töövõtja huvid on kaitstud mitte koondamistasude seadusega kindlustamise, vaid tasuva töökoha saamisega. Läbirääkimised tööõiguse uuendamise teemadel on kestnud üle aasta, eelnõu teksti on partneritega arutatud alates selle aasta jaanuarist. Eelmisel kohtumisel 9. aprillil saavutati kompromisskokkulepped pea kõigis eelnõu punktides. Tänasel, 23. aprilli kohtumisel arutati lahtiseks jäänud üksikud aga olulisi teemasid.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised