Kiviõli linn teeb naabervaldadele liitumisettepanekuid

Kiviõli linn teeb liitumisettepaneku Aseri,
Sonda, Maidla ja Lüganuse vallale ning uuendab liitumisettepanekut Püssi
linnaga. Kiviõli ja Püssi liitumisläbirääkimiste alustamise on mõlema linna
volikogu juba heaks kiitnud.

Kiviõli volikogu otsustas neljapäeval teha liitumisettepaneku kõigile regiooni omavalitsustele, äratades sellega ellu kunagi siseministeeriumis valminud haldusreformi kava, mis nägi samuti ette terve regiooni liitmist üheks omavalitsuseks, kirjutas Põhjarannik.

Kiviõli volikogu esimehe Maksim Danilovi sõnul on omavalitsuste liitumine loogiline ning see, et protsessi kaasatakse ka Kiviõli kui piirkonna tõmbekeskus, on täiesti mõistlik samm.

Aseri vallavanema Urve Takjase sõnul kaaluvad nad ettepanekut kindlasti. Kiviõli varasematele liitumisettepanekutele on eitavalt vastanud Maidla vald, kes kardab liitumise korral ääremaaks muutuda.

Maidla volikogu on nõustunud Püssilt tulnud ettepanekuga, millega algatati kolme omavalitsuse - Püssi, Maidla ja Lüganuse liitumise otstarbekuse uurimine.

Lüganuse vallavanema Arno Rossmani sõnul tuleb liitumist ükskõik millise omavalitsusega põhjalikult uurida. Kiviõliga liitumise vastu Püssi linn ei ole.

Ida-Virumaal on seni ühinenud kaks omavalitsust: 2005. aastal tegid seda Jõhvi linn ja Jõhvi vald. Ühinemist on arutanud ka maakonna seitse lõunapoolset valda: Iisaku, Illuka, Mäetaguse, Tudulinna, Avinurme, Lohusuu ja Alajõe. Selline omavalitsus haaraks enda alla 51 protsenti Ida-Virumaa territooriumist, ent elanikkonna arv jääks umbes 8000 kanti ehk siis 5 protsenti maakonna elanikest.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised