Peeter Võrk: pole vaja hakata palku kärpima

Juhtimiskonsultatsioonifirma PW Partnersi
tegevdirektor Peeter Võrk usub, et palkade vähendamine praeguses
majandusolukorras kõne alla ei tule. Küll aga peaks mõtlema ettevõtte
efektiivsusele ja välja vahetama ülemakstud töötajad.

„Ei ole vaja hakata inimestelt palku ära võtma. Kui nad on head inimesed, siis on nad sama head, kui enne,“ leidis Võrk. Ettevõtjatel soovitas ta hoopis üle vaadata personal, leida töötajad, kes on selgelt üle makstud või töötavad ebaefektiivselt ja nad välja vahetada. „Praegustes hea aja tekitatud organisatsioonides on selliseid töötajaid omajagu,“ märkis ta.

Viimaste aastate hüppelist palgatõusu Võrk üllatavaks ei pea. „See pidigi nii minema. Kiiresti arenevas majanduses ei saagi tootlikkus ja palk võrdselt kasvada. Nüüd peab tulema see aeg, kus tootlikkus järele tuleb,“ hindas ta tulevikuväljavaateid.

Ehitajate kõrval on töötasud kiiresti üles läinud ka mitmetel teistel lihttöölistel. „Mõned valdkonnad peavad natuke korrigeeruma. Kui muruniitmise teenuse tunnihind võrdub juhtimiskonsultandi omaga, siis on see täiesti absurdne,“ tõi Võrk näite.

Kokkuvõttes lootis ta ettevõtjatele, kes võtavad enesele arutlemiseks aega ja suudavad praeguses olukorras läbimõeldult tegutseda. „Tänapäeva firmades ei tohi olla väga suuri dogmasid, mida muuta ei saa. Kiirelt tuleb asju muuta – see puudutab ka palgapoliitikat ja personali.“

„Ega praegu pole halb aeg. Aeg on lihtsalt muutunud. Tööd tuleb teha natuke teistmoodi ja efektiivsemalt,“ uskus Võrk.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised