Purjus ärimees Toomas Sildmäe lõhkus Maseratiga kaks autot

Pühapäeva õhtul kella viie paiku riivas
Maserati roolis olnud purjus hotelliärimees ja autospordiliidu president Toomas
Sildmäe Tallinnas Viru tänava alguses Volkswagenit ja Audit ning põgenes
sündmuskohalt.

Autot otsima asunud politseipatrull leidis selle Sildmäe kodu juurest, kus Maserati oli ramminud aiaposti, sõitnud maha värava anduriposti ja alles garaaþiukse ees seisma jäänud, värava kõrval vedeles auto numbrimärk. Politsei toimetas roolis olnud mehe kainenema, Kanal 2 politseisaate "Krimi" andmeil mõõdeti Sildmäe joobeks ligi 2,8 promilli.

Kõik kahjud väidetavalt kinni maksta lubanud ärimees veetis Postimehe teatel öö politseimaja betoonpõrandaga kambris ning lasti vabadusse järgmisel hommikul pärast väärteoprotokolli vormistamist.

Tänavu veebruaris 50aastaseks saanud Toomas Sildmäe on Hispaania aukonsul Eestis. Hispaania kuningas ja kuninganna saabusid Eestisse visiidile esmaspäeva hommikul.

1990ndate alguses oli Sildmäe Hansapanga asutajate seas. Täna on ta mitme ettevõtte kaasosanik ja juhatuse liige. Sildmäe põhitöökohaks on Äripäeva infopanga Agent andmeil sajaprotsendiliselt temale kuuluva ASi Finest Group juhtimine. Firma tegeleb enda kinnisvara rendileandmisega.

2007. aasta Äripäeva rikaste TOPis oli ta 804 miljoni kroonise varandusega 32. kohal. Mullu sügisel ilmunud dividendisaajate edetabelis oli ta kolmas, võttes oma firmast Sencel 35 miljonit krooni. Väärtpaberiportfelli väärtuse kasvust tulu teenivasse firmasse on aegade jooksul kogunenud jaotamata kasumit umbes 400 miljonit krooni.

2007. aastast on Sildmäe tööandjate keskliidu juhatuse liige, samuti on ta autospordi liidu president. Sildmäe on kuulunud ka kaubandus-tööstuskoja, olümpiakomitee, spordi keskliidu ning hotellide ja restoranide liidu juhatusse.

Autospordi liidu peasekretäri Arno Sillati sõnul võitleb alaliit oma tegevusega joobes juhtimise vastu, kuid presidendi purjutamine ei vähenda tema teeneid liidu ees.

Toomas Sildmäe

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised