LKF: Kriminaalasja lõpetamine ei õigusta maakleri käitumist

Eesti Liikluskindlustuse Fondi
(LKF) juhatuse esimehe Kristjan Niinemaa sõnul polnud maaklerfirmal IIZI põhjust
täna õigluse võidu kohta pressiteadet avaldada.

"Kriminaalmenetluse lõpetamine ei tähenda, et midagi ei juhtunud," selgitas ta. "Seda on tunnistanud maakler kindlustusandjale leppetrahvi tasumisega," lisas Niinemaa.

Tema kinnitusel ei tegele LKF üksikute turuosaliste maineprobleemide ega konkurentsiolukorraga. "LKFil on muuhulgas kohustus tagada liikluskindlustuse infosüsteemis sisalduvate suure hulga isikuandmete asjakohane kaitse," lausus Niinemaa. "Seega peame reageerima tarkvara ebanormaalsele kasutamisele ning kujundama kasutajate tegevuse suhtes ka õigusliku hinnangu, milleks mõnikord pole paremat varianti kui pöördumine õiguskaitseorganite poole," rääkis ta.

LKF on seaduse nõudel kindlustusandjate poolt asutatud ühing, mille peamiseks ülesandeks on täita liikluskindlustuse garantiifondi rolli ning hallata liikluskindlustuse registrit. Garantiifond hüvitab kindlustamata või tundmatuks jäänud sõidukite poolt põhjustatud kahjud. Samuti kogutakse vahendeid olukordadeks, kui kindlustusandja ei ole võimeline kannatanute nõudeid rahuldama maksejõuetuse tõttu.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised