Eesti Energial luba tuumajaama loomise võimaluste uurimiseks

Eesti Energia sai loa uurida Suur-Pakri
saart eesmärgiga rajada sinna Eesti esimene tuumajaam. Pakrilased on sellele
vastu, ning väidavad, et saar pole inimtühi ja seega ka mitte parim koht
tuumajaamale.

Täna hommikul ETV saates Terevisioon külas olnud Pakri ühingu esindaja Jana Stahl on veendunud, et loa saamine tuumajaama uuringuteks on tõsine asi.

Eesti Energia on Tervisiooni väitel Suur-Pakrit parimaks paigaks pidanud, kuna nende väitel ei ole seal inimesi. Stahl rääkis, et tegelikult plaanitakse Pakri saartel taaselustada vanad külad ning see tähendab, et ka inimesi on saartele tulemas.

Pakrilaste esindaja ütles, et kui Eesti Energia sinna tuumajaama loob siis ei jää inimesed sellisesse ohupiirkonda elama, sinna ei ehitata koole ega haiglaid ning raisku lähevad külade taastamiseks tehtud viimase viie aasta ettevalmistused.

Samuti on Pakri saartele plaanitud luua loodusparki ning tehtud detailplaneeringud puhkeala loomiseks. Stahli sõnul lähevad tuumajaama ehitamise korral ka nendeks tehtud ettevalmistused raisku.

Sellel, miks Eesti Energia valis just Suur-Pakri, ei ole mingit loogikat, rääkis ta ning lisas, et tuumajaama ehitamiseks on pakutud Eesti Energiale ka vangu karjääre, mis sobiks selleks palju paremini. Pealegi on ehitamine Suur-Pakrile kallim, lisas Stahl.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised