Maaklerite sissetulekud on vähenenud kuni kolm korda

Statistikaameti andmetel oli keskmine
brutopalk Eestis 2009. aasta II kvartalis 12 716 krooni ja brutotunnipalk 77,16
krooni. Kinnisvarasektoris oli samal ajal keskmine brutopalk 10 308 krooni ja
brutotunnipalk 64,95 krooni, mis võrdluses teiste majandusvaldkondadega
viitab sellele, et kinnisvaraalase tegevuse tasuvus on jätkuvalt madal.

Kinnisvaravaldkonnast madalamad keskmised brutopalgad olid vaid kunsti- ja meelelahutuse, põllumajanduse, teeninduse ning toitlustusega seotud aladel, kirjutas kinnisvaraportaal City24.ee.

„Kuna kinnisvarasektor on majandussurutisega kannatanud keskmisest rohkem, on seal aset leidnud korrektuurid tasumäärade osas ka mõnevõrra jõulisemad olnud,“ ütles Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman kinnisvaraportaalile City24.ee.

Tema sõnul ei saa siiski ära unustada, et varem oli kinnisvarasektoris tegutsevate inimeste sissetulekud keskmisest kõrgemad, seega protsentuaalselt suurem langus on lihtsalt korrigeerinud sektori palgatasemed üldise olukorraga võrdseks.

„Tasustamise põhimõtted on üldiselt samad ja reeglina makstakse jätkuvalt maaklerile kokkulepitud protsent firmale laekuvast maaklertasust. Vähenenud tehingumahtudest tingituna on aga proportsionaalselt vähenenud sissetulekud. Sissetulekud on vähenenud 2 – 3 korda,“ kommenteeris LVM kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.

Tema hinnangul on back-office´s hõivatud inimeste palku vähendatud ligikaudu 50%.

Ka on sektoris tegutsevate firmade ja inimeste arv selgelt vähenenud. „Kui Pärnus oli 2008 jaanuaris aktiivselt tegutsevaid firmasid 43, siis tänaseks on neid 15. Inimesi on vastavalt sama perioodiga võrreldes hõivatud endise 175 asemel 68,“ tõi Saksing näite.

Keskmine maakler teenib täna reeglina Eesti keskmist palka, samas kui kuude lõikes võib sissetulek kõikuda ka rohkem, kui 50%.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised