Kohtutäitur muutis Tederi kinnistute alghinna 30 miljoni võrra odavamaks

Kohtutäitur Kristiina Feinman määras
sundmüüki pandud Hillar Tederi kinnistutele 255,6 miljoni kroonise alghinna
asemel uueks alghinnaks 225,3 miljonit krooni ehk 30 miljonit krooni
vähem.

Esialgu oli 9. novembril kell 14 toimuva sundenampakkumise alghind 255 603 671 krooni, kuid vastavalt samal päeval avaldatud kohtutäituri õiendile on uueks alghinnaks 225 279 041 krooni. Sundmüügi enampakkumise kuulutuse ilmus Ametlikes teadaannetes eile, ent ka hinnamuutus leidis aset juba 14. oktoobril.

Kohtutäitur Kristiina Feinman ütles täna hommikul Äripäevale, et 255,6 miljoni kroonine alghind on vale ja tema esialgset kuulutust ei tohiks Ametlikes teadaannetes enam üldse üleval olla.

"Seda enampakkumist ei tohikski olla üleval. Ametlikud Teadaanded on ekslikult kuulutanud," sõnas täitur ning lisas selgituseks, "Ametlikud Teadaanded ei pidanud kuulutust üles panema. Kuulutuse üles panemiseks peab olema tasutud riigilõiv. Seni, kui see on tasumata, on täituril aega kuulutust muuta, maha võtta jne."

Swedbanki nõudel sundenampakkumisele läinud lahmakas kaasomand piirneb Mere puiestee, Ahtri, Kai, Kaljase, Kuunari, Laeva ja Koge tänavaga ning asub otse Admiraliteedi basseini ääres. Algselt pidi sinna kerkima spaahotell.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised