Esimene II samba fond jõudis 100protsendilise tootluseni

Täna ületas LHV pensionifondi L osaku väärtus 20 krooni piiri, mis tähendab, et 2002. aasta suvel käivinud II pensionisamba fondi osaku hind on tänaseks kahekordistunud.

Tegemist on esimese teise pensionisamba fondiga, mis jõudis pärast fondide kaheksa aasta ja kolme kuu pikkust tegevusajalugu 100 protsendise kogutootluseni, teatas LHV.

"Kui näiteks Ameerika viiesaja suurima ettevõtte väärtust kajastav S&P500 indeks on sel perioodil tõusnud 40% (koos dividendidega), siis võib öelda, et LHV Pensionifondi L 100%-line tootlus nende kaheksa aasta jooksul on olnud väga hea tulemus," kommenteeris LHV Varahalduse juht Mihkel Oja.

"Kaks Eesti suurimat pensionifondi (Swedbank K3 ja SEB Progressiivne - toim.), kus kogub kõige rohkem inimesi, on sel perioodil rohkem kui poole madalamat tootlust näidanud (vastavalt 44,6% ja 43,0%- toim.)," lisas ta.

LHV pensionifondide juhi Andres Viisemanni sõnul on tal hea meel, et alates pensionireformist 2002. aastal on kõige kõrgemat tootlust pakkunud pensionifondid olnud just LHV juhitud. "See ei ole ainult ühe või kahe aasta õnnestumiste tulemus, vaid LHV pensionifondid on olnud aastast aastasse tootluste edetabeli eesotsas," lisas ta.

Inimeste arv, kes koguvad oma II sammast LHVs, on aastatagusega võrreldes kasvanud 40%. Sel aastal on avalduste hulk, millega inimesed vahetavad oma praeguse pensionifondi 2011. aasta alguses mõne LHV fondi vastu, veelgi suurem, märkis pank.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised