Tartu jätab kesklinna jõeääre hoonestamata

Tartu linnavalitsus saatis volikogule arengustrateegia, milles nähakse ette linnaelu enamat kesklinna koondamist ja linnaruumi tihendamist, kuid mitte jõeäärte hoonestamist.

Strateegias hinnatakse kesklinna funktsionaalset arengut ning antakse erinevate eluvaldkondade ruumilise arengu suunad koos kavandatava hoonestuse mahtudega. Samuti määratletakse linnaruumi ja liikluse kujundamise üldised põhimõtted.

"Tuleviku kesklinna määratlev arengustrateegia ühendab endas linlaste ootusi ning linna arenguvajadusi. Strateegia koostamisse kaasasime erinevaid huvigruppe ning selle aluseks on avalikul arutelul välja valitud arengustsenaarium. Kindlasti ei toimu kõik selles kirjapandu lähiaastatel – strateegia käsitleb eelseisva paari aastakümne arengud," selgitas abilinnapea Raimond Tamm.

Strateegias leitakse, et regionaalse ja linnakeskuse funktsioonide täitmine ning rahvusvahelistuva ettevõtluse ja hariduslinnana toimimine eeldab olulist hoonestuse mahtude kasvu Tartu kesklinnas ja seda eeskätt suurema maakasutuse, mitte kõrgustesse ehitamise arvelt.

Hoonestuse tiheduse suurendamine ei tähenda aga puhke- ja virgestusalade likvideerimist, mis suuremas osas kesklinnas säilitatakse. Kesklinna jäävad ka aktiivset avalikku arutelu tekitanud maaliinide bussijaam ning avaturg.

Arengustrateegia alusel koostatakse kesklinna üldplaneering, milles sätestatakse edasise maakasutuse tingimused kesklinnas täpsemalt.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised