Riigi investeeringud ehitistesse vähenevad sel aastal

Konjunktuuriinstituudi teadur Aet Vanamölder märgib, et riigi investeeringud ehitistesse vähenevad sel aastal veidi (1,8%), kirjutab Äripäeva 18. veebruari erileht Ehitus.

Kuid Riigi Kinnisvara ASi poolsed investeeringud on tema sõnul eelarves plaanitud kasvuga, samuti peaks veidi kasvama kohalike omavalitsuste investeeringud ehitistesse.

Vanamölderi sõnul on selge, et erasektori ehitusse tehtavate investeeringute mahtu on raskem prognoosida ja see sõltub majandusolukorrast ja nõudlusest, sealhulgas nõudlusest välisturgudel. Väikest lootust annab elamuehitusse tehtavate investeeringute kerge kasvu jätkumine.

Siiski on ülitihedast konkurentsist tekkiv ebapiisav nõudlus ehitusettevõtete jaoks küllalt suur probleem. Mullu hindasid konjunktuuriinstituudi ehitusbaromeetrile vastanud ehitusettevõtteist üle 40%, et nõudlus on väiksem kui tavaliselt. Vanamölder tõdeb, et pikema nõudluse mõõna jooksul võib tekkida olukord, kus endisest väiksema nõudlusega harjutakse ja kohanetakse, mis muutub pikapeale tavaliseks. “Praegu ei ole ettevõtted veel hakanud endisest tagasihoidlikumat nõudlust tavaliseks pidama – näiteks ka käesoleva aasta jaanuaris andsid ligi pooled ettevõtted hinnangu, et neil on tellimuste portfell tavalisest õhem.”

Osale arutelus

  • Lauri Leet

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised