Ministeerium: ehitustööde 5aastane garantii on vältimatu

Kredexi 102 mln eurose toetuse abil korterelamute energiatõhususe tõstmiseks mõeldud ehitustööde viieaastane garantiinõue tuleneb EL struktuurifondi tingimustest.

"Struktuurifondidest rahastatavatele projektidele kehtivad tagasinõude õigused, kui projektid ei ole nõuetekohaselt ellu viidud ning et taotlejat kaitsta sellise negatiivse stsenaariumi eest, peab tööde läbiviija garanteerima oma osa väga heal tasemel täitmise," selgitab Majandus- ja Kommuniaktsiooniministeerium viieaastase garaniinõude tagamaid.

Hetkel kehtiv ehitusseadus näeb ette vähemalt 2-aastase garantiiperioodi, kuid alati võib kokku leppida ka pikemas perioodis. "Kuna toetusmeede on seotud Euroopa Liidu struktuurifondide rahastusega, kus on väga kõrged ootused läbiviidatavate projektide kvaliteedile ja jätkusuutlikkusele, siis peame tagama maksimaalse kvaliteedi ka korterelamute rekonstrueerimisel," lisab ministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist Maarja Gavronski.

Ministeerium on toetusega seotud määruses pannud senisest suurema rõhuasetuse ka tööde planeerimise protsessile. "Teisalt on oluline ka panustada tööde läbiviimise kvaliteedi tõstmisesse ning ka näiteks uute tehnosüsteemide hooldamisse. Ka viimase osas on taotlejal kohustus sõlmida vähemalt 5-aastase kestvusega hooldusleping," selgitas Gavronski. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised