Uus Maa analüütik: uusarendused panevad hinnataseme paika

Igor Habal
Kinnisvarabüroo Uus Maa analüütik Igor Habal.

2016. aasta elukondlikku kinnisvara hinnatase sõltub sellest, milliseks saab uusarenduste osakaal, märkis eilsel Äripäeva Kinnisvarakonverentsil kinnisvarabüroo Uus Maa analüütik Igor Habal.

„Kui uusarenduste osakaal kogutehingute arvust suureneb, tõuseb ka kinnisvara hind. Vastasel juhul mitte,” kirjeldas Habal lihtsat loogikat.

2015. aasta neljandas kvartalis oli uusarenduste osakaal Tallinna korteriturul 25%, mis pärast buumiaastaid on suurim osakaal. „Tegelikult uusarenduste mediaanhinnad ei ole tõusnud, kuna konkurents on tugev ja pakkumisi on palju. Aga Tallinna korterite hinnatase on viimaste aastatega kokkuvõttes siiski tõusnud, sest uusarenduste osakaal tehingute üldarvust on tõusnud.”

Habali sõnul iseloomustab uusarenduste turgu täna asjaolu, et hästi lähevad keskmise hinnatasemega korterid. „Pigem äärelinnas asuvate, B-energiaklassiga, tehniliselt sarnaste arenduste müük on olnud kõige aktiivsem. Säärased, hinnatasemega 1600 – 1900 euro ruutmeetri eest maksvad projektid on asunud omavahel hinnasõtta,” kirjeldas Habal.

Sääraste korterite suhtes on ka investorite huvi Habali sõnul märgatav. Investorite aktiivsus on hakanud ka üüriturgu mõjutama, mitmed nende soetatud korterid on jõudnud üüriturule ning seetõttu üürihindade kasvu Tallinnas Habal tänavu ei ennusta.

Eile toimus Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses Äripäeva Kinnisvarakonverents, kus kohtusid potentsiaalsed kliendid, investorid, ehitajad, arendajad ja vahendajad.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised