Ühisrahastuse piirid laienevad: investeeringud uudsesse tööstusparki

Enn Laansoo
PAKRI Targa Linna tegevjuht Enn Laansoo sõnul aitab ühisrahastus unikaalset...

Eelmise aasta mais lansseeris Pakri Teadus- ja Tööstuspark EstateGuru ühisrahastuse platvormil 490 000 eurot, eesmärgiga arendada PAKRI tarka linnakut. Ühisrahastusega osteti, parendati ja muudeti energiatõhusamaks linnakus paiknev umbes 5000 ruutmeetri suurune hoonekompleks.

Lansseerimise hetkel oli PAKRI Targa Linna esindajate kinnitusel tegemist  maailmas esmakordse ühisrahastuse kampaaniaga, mis võimaldas investeerida raha targa linna arengusse. Kolme nädalaga õnnestus ettenähtud investeeringusumma kokku koguda ning tänaseks on planeeritud arendustööd edukalt lõpule viidud ning ühisrahastuse platvormil kaasatud investeeringud Swedbanki abil refinantseeritud.

PAKRI Targa Linna tegevjuht Enn Laansoo jr: "Meie jaoks avas EstateGuru kaudu kaasatud ühisrahastus hea võimaluse oma unikaalset füüsilist keskkonda edasi arendada. Õnnestunud koostöö andis kindlust meile järgmiste sammude juures uusi ühisrahastuse võimalusi pakkuda”.

Järgmiseks planeeritakse kaasata ühisrahastust teise hoonekompleksi energiatõhusamaks muutmise jaoks ning tehakse eeltööd oma energiavõrku investeeringute kaasamisel.

"Eelmisel aastal oli see kampaania üks mahukamaid projekte ning koostöö oli väga edukas. Kõige tähtsam on see, et kõik 261 investorit said igakuiselt õigel kuupäeval oma intressimakse ning ettenähtud ajal refinantseeriti laenu põhiosa”, kommenteeris Marek Pärtel, EstateGuru asutaja.

Kõnealust ühisrahastust kasutas EstateGuru sildlaenuna, et finantseerida oma tegevuse laiendamist. Ühisrahastusega osteti, parendati ja muudeti energiatõhusamaks u 5000 m2 suurune hoonekompleks Paldiski linnas. Pärast ühisrahastuse kampaaniat leidsid uuenenud tööstus- ja testimise hoonekompleksi tegutsemispinna kolm uut rohetehnoloogia ettevõtet.

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised