Ülevaade: mis toimub korteriturul Elvas

Statistika
Elva korteritehngute statistika

Elva on paik, mis sobib elamiseks neile, kes hindavad lisaks looduse lähedusele ka väikelinnale kohast vaikust ja turvalisust. Valdavalt soetatakse Elva linnas kortereid, selgub Domus Kinnisvara analüüsist.

Käesoleva aasta teise kvartali seisuga on Elva linna korteritehingute keskmine ruutmeetrihind võrreldes möödunud aastaga tõusnud ning ka tehingute arv on jõudsalt kasvanud. Kui eelmisel aastal tehti  teises kvartalis Elvas korteriomanditega 23 tehingut, siis käesoleval aastal juba 31.

2013. aastal alanud keskmise hinna mõningase hinnatõusu haripunkt saabus Elvas 2015. aastal, mis ajast alates on keskmine hind Elva linnas olnud stabiilne. Mediaan näitab aga tõusu, mis omakorda näitab seda, et tehinguid on tehtud kõrgemate keskmiste hindadega.

Märkimisväärne on asjaolu, et tänavu aasta teise kvartali seisuga on tehtud sisuliselt sama palju tehinguid kui 2013. ja 2014. aastatel ühe aasta peale kokku. Kui 2016. aasta III ja IV kvartal toovad samasuguse tulemuse, siis on 2016. aasta Elva linna tehingumaht ületatud kahekordselt. Eelnevast võib ennustada Elva linna korteriturul viimaste aastate kõrgeimat keskmist hinda käesoleva aasta lõpuks.

2016. aasta tehingud Elva linna korteriomanditega on suures osas olnud 3-toaliste korteritega, mis on valdavalt olnud heas seisukorras. 1-toalised ning 4-toalised korterid on vähematraktiivsed. Sellest nähtub, et Elva linnas ostavad kortereid peamiselt väiksemad pered, kelle jaoks on 3-toalised 55-70 m2 korterid optimaalse suurusega.

Ka KV.EE andmetele tuginedes, on Elva linna korterituru keskmine pakkumiste ruutmeetrihind tõusnud viimaste aastate lõikes jõudsalt. Eelmiste aastate keskmise kõrgeima hinna saavutas Elva korteriturg teises kvartalis, mil keskmine hind oli 660 eurot ruutmeetri kohta. Seni kõige kõrgem müügipakkumiste keskmine hind saavutati käesoleva aasta teise kvartali lõpuks,  milleks on 680 €/m2. Tehingute hinnakeskmine on käesoleva aasta teises kvartalis olnud 612 €/m2, mis tähendab, et tehingute keskmine hind on suurel kasvuteel.

Kokkuvõttes on Elva linna korteriturul märgata hinnatõusu. Tehingute keskmine ruutmeetri hind on kasvanud võrreldes eelmise aastaga 2.2 %. Hinnatõusust nähtub, et Elva korteriturg on atraktiivsem kui möödunud aastatel. Ka Elva linna rahvaarv on alates 2014. aastast taas stabiilselt tõusnud. Peamiseks põhjuseks võib olla tugevate tööandjate nagu Enics Eesti AS ja Saint-Gobain Glass Estonia SE tegutsemine Elva linnas.

Osale arutelus

  • Sandra Vask, Domus Kinnisvara Tartu kontori hindaja assistent

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised