Euroopa Keskpank: intressimäärad võivad veelgi langeda

euroopa lipp
euroopa lipp

Euroopa Keskpanga baasintressimäärad püsivad praegusel või madalamal tasemel pikema aja vältel ja tunduvalt kauem, vahendas Eesti Pank täna.

Tänasel istungil otsustas Euroopa Keskpanga nõukogu säilitada põhiliste refinantseerimisoperatsioonide intressimäärana 0,00%, laenamise püsivõimaluse intressimäärana 0,25% ning hoiustamise püsivõimaluse intressimäärana –0,40%. Nõukogu eeldab jätkuvalt, et Euroopa Keskpanga baasintressimäärad püsivad praegusel või madalamal tasemel pikema aja vältel ja tunduvalt kauem, kui tehakse netovaraoste.

Mittestandardsete rahapoliitiliste meetmetega seoses kinnitab Euroopa Keskpanga nõukogu, et igakuiseid varaoste 80 miljardi euro ulatuses jätkatakse kuni 2017. aasta märtsi lõpuni või vajaduse korral kauem ning igal juhul seni, kuni inflatsiooni areng on Euroopa Keskpanga nõukogu hinnangul püsivalt kohandunud kooskõlas nõukogu inflatsioonieesmärgiga.

Negatiivne hoiustamise intressimäär ja võimalus selle jätkuvaks languseks tekitab survet ärikinnisvaraturule. Juba praegu on nõudlus investeerimisobjektide järele oluliselt kõrgem, kui pakkumine. Pakkumist ületav nõudlus võimaldab rahavooga kinnisobjektide müüjail küsida tootluse numbreid kahandavat hinda. 2015. aastal toimusid Tallinna bürookinnisvara tehingud 6% tootluse tasemel.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised