Rikkaks üüriäris: kellele peab üürnik kommunaalkulusid tasuma?

üürikorter
üürikorter

Üürileandja peab üürilepingut sõlmides otsustama, kas üürnik maksab kommunaalkulud otse teenusepakkujale või üürileandjale, et viimane need ise edasi maksaks.

Korter üürile - närvesööv hobi või rikkuse allikasSiin tekib küsimus, kumb lahendus on mõistlikum. Kas ehk lasta üürnikul kommunaalkulud endal otse ühistule anda, et üürileandjal selle teemaga vähem toimetamist oleks?

Kindel soovitus üürileandjale on lasta kõrvalkulud üürnikul maksta üürileandjale. Nii saab üürileandja need ise teenusepakkujale (ühistule, elektrienergia pakkujale...) õigeaegselt ja ilma viivisteta edasi maksta.

Sellisel viisil asju korraldades on ühistule ja teistele teenusepakkujatele tehtavad maksed üürileandja kontrolli all ning välistatud võimalus, et omaniku teadmata tekivad võlgnevused.

Kõrvalkulusid vahendades tulevad üürniku makseprobleemid kiiresti välja ja nendega saab juba ennetavalt tegelema hakata. Nii saab üürileandja kohe astuda rangeid samme kas üürniku maksedistsipliini parandamiseks või äärmuslikul juhul koguni üürilepingu lõpetamiseks.

Kui kommunaalkulud tasub ühistule üürnik, ei pruugi makseprobleemide ehk võlgnevuste info üürileandjani jõuda piisavalt kiiresti. See võib tähendada probleemide kuhjumist. Üürileandja peab arvestama, et ühistu ees vastutab ikkagi omanik ning seda sõltumata sellest, kas teenuse reaalne tarbija on omanikule maksnud või mitte.

Loe rohkem praktilisi nõuandeid, kuidas eluruumide üüriäris edukas olla käsiraamatust "Korter üürile - närvesööv hobi või rikkuse allikas?", mille autorid on kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark ja jurist Evi Hindpere või tule Kinnisvarakool OÜ koolitusele.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised