Elektrilevil kulub grafiti tõrjele 200 000 € aastas

keila alajaam elevaator
Keila Elevaatori nimeline alajaam peale uuendamist

Igal aastal kulutab alajaamu ja elektrikilpe hooldav Elektrilevi grafiti kõrvaldamisele ja värvimisele 150 000 - 200 000 €.

Varem koleda sirgeldusega kaetud ligi 50aastane Keila alajaama väljanägemine muutus uuendamise käigus aga niivõrd, et ligi 2600 tarbijat varustav alajaam pälvis hiljuti Kauni Kodu tiitli.

Soditud Keila alajaam enne uuendamist
Soditud Keila alajaam enne uuendamist

„Kaunis Kodu 2016“ konkursil tunnustati Elevaatori nimelist Keila alajaama ettevõtete kategoorias. Roostetavate metallkarkasside ja õues paiknevate seadmete asemele kerkis uuenduste käigus korralik hoone. Välise uuendusega sai alajaam ka uue sisu – kaasaegsed jaotus- ja juhtimisseadmed, mis tõstavad töökindlust ning võimaldavad kaugjuhtimist, selgitas Elektrilevi juhatuse liige Jaanus Tiisvend.

Elektrilevi kogemus näitab, et enamasti on alajaamade ja kilpide ülevärvimisest kasu vaid lühikeseks ajaks, kuna uued kritseldused tekivad kiiresti. Koos Eesti Kunstiakadeemiaga töötati mõned aastad tagasi alajaamadele välja grafitivastased võrgumustrilised metallseinad, millelt joonistused välja ei paista. Erilahendused on aga väga kallid ja seetõttu on need kulutused õigustatud vaid vähestes paikades.

Elektrilevi võrgus on 264 suurt piirkonnaalajaama, rohkem kui 20 000 väiksemat alajaama ning sadu tuhandeid elektrikilpe.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised