Lumekiht katustel kogub ohtlikku paksust

lumi katus
Lumekoristus elumaja katuselt.

Katuseid ohustavast 30-sentimeetrisest lumekihist on puudu vaid üks kolmandik.

Ilmateenistuse andmetel ulatub lumikate Eestis kohati üle 20 sentimeetri ning hoonete omanikel tuleks juba praegu vältida suure lume kogunemist katustele ning hoida räästad jääst puhtad, teatas PZU Kindlustus.

„Soovitame majaomanikel jälgida lume paksust katustel ja õnnetuste vältimiseks need õigeaegselt puhastada, sest katusekonstruktsioonile võib olla ohtlik juba 30 cm paksune lumekiht. Lumikatte paksenemise ja eriti sula korral tuleb tihti ette, et mõni katus ei pea lume raskusele vastu ning räästasse tekkivad jääpurikad kujutavad suurt ohtu nii jalakäijatele kui autodele,“ ütles PZU Kindlustuse kodukindlustuse riskijuht Kaja Pukk, kelle sõnul on ohus eelkõige teras- ja puitkonstruktsioonidega kergehitised ja nende osad, näiteks varjualused, samuti lamekatusega hooned.

PZU Kindlustus tuletab meelde, et lume koristamine katustelt on ehitise omaniku kohustus, mille eiramise korral võib lisaks lumeraskuse tagajärjel tekkinud kahjule lisanduda ka rahatrahv. Kindlustus koristamata lumest põhjustatud kahjusid ei hüvita.

Lumikatte paksust saab jälgida Ilmateenistuse veebilehelt.

Ligi 200-aastase ajalooga PZU Kindlustus teeb Eestis varakindlustustoodete pakkumisel koostööd SEB Pangaga.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised