Nõustaja Venemaa-suunalised soovitused valitsusele

indrek uudeküll
Indrek Uudeküll

Valitsusel oleks vaja taastada lennu- ja rongiühendus Peterburiga ning Ida-Virumaal liigne kinnisvara lammutada, leiab Investment Agency Property Advisor OÜ partner Indrek Uudeküll.

Järgnevalt Indrek Uudekülli soovitused muutmata kujul.

1. Võtta eeskuju teistest lähiriikidest, kel ühine piir Venemaaga, kuidas suhelda keerulistes tingimustes ja arvestades sealjuures ennekõike enda huvidega.

2. Arvestades Eesti läheduses (150 km kaugusel elab üle 7 miljoni inimese) asuvat suurlinna, oleks mõistlik taastada lennu- ning rongiühendused.  Ainsaks ühenduseks on täna eraettevõtja poolt korraldatud väga hea bussiühendus. Eesti majandusele annaks kiirem ja mitmekesisem ühendus metropoliga hulga rohkem, kui Rail Baltica ja raha ei pea ka nii palju kulutama.

3. Suurendada oluliselt riigipoolset rahastamist Eesti keele õpetamiseks nii kohalikele kui ka siia tulevate inimestele.

4. Aidata Ida-Viru maakonna omavalitusi kinnisvaraturu korrastamise läbiviimisel. Kuna Ida-Virumaa on kaotanud viimase 25 aasta jooksul protsentuaalselt kõige rohkem elanikke ja see tendents jätkub, on piirkonnas palju üleliigset kinnisvara, mis oleks vaja turult kõrvaldada. Senise olukorra jätkudes reguleerib turg seda olukorda järgmised 25 aastat ja korter maksab jätkuvalt 500 eurot.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised