Rootsi kinnisvaraarendaja aktsia kukkkus kivina

Rootsi kinnisvaraarendajast Oscar Properties Holding AB aktsia, mida Swedbank suve alguses jõuliselt osta soovitas, kukus erakordselt järsult, sest ettevõte andis esmaspäeval kasumihoiatuse. Juhtunu vedas langusse ka Swedbanki aktsia hinna.

Ettevõtte majandustulemused avaldatakse reedel, 27. oktoobril, kirjutas Äripäev.

Investorite kartused mõjutavad juba ka teisi Rootsi kinnisvarasektori aktsiaid, sh Swedbanki aktsiat. Pooled Swedbanki laenud Rootsis on kodulaenud ja täiendav 20% arendajatele antud laenud. Swedbanki aktsia hind langes teisipäeval hoolimata headest kvartalitulemustest üle 3%.

Rootsi kinnisvaraturult hakkas juba suvel tulema jahenemise signaale. Müügis korterite hulk on üheksa aasta kõrgeimal tasemel ja kõrgema hinnaklassi uute korterite müügiga on tekkinud probleeme.

Loe Investor Toomase ülevaadet Oscar Properties Holdingu aktsiatest SIIT.

Ettevõtte kodulehe andmetel tegutseb Oscar Properties Holding väga laial rindel, omades, arendades, müües ja hallates hinnalistes piirkondades paiknevat kinnisvara.

Loe 26. oktoobril Äripäevas ilmunud ülevaatelugu "Külmavärinad Rootsi kinnisvaraturul" SIIT. Sellele artiklile on lisatud ka Eesti Swedbanki kommentaar.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised