Tallinna praegune lahendus autostumisega võitlemisel on pigem parkimiskohtade loomine majade juurde ning tasuliste parkimisalade kasvatamine. Aga saaks ka nutikamalt, et parklate asemel oleks rohkem parke, kirjutab Äripäeva essees kunstiteadlane Karin Paulus.
Omamoodi "Pargi ja sõida!". Kuna ühistransport on hea, siis on Mustamäel ja teistes paneelelamurajoonides palju seisvaid masinaid. Parkimiskohtade leidmine on keerukas, sest parkimine on õues tasuta. Nii hoitakse autosid sageli murul ning jalakäijatel ees.
  • Omamoodi "Pargi ja sõida!". Kuna ühistransport on hea, siis on Mustamäel ja teistes paneelelamurajoonides palju seisvaid masinaid. Parkimiskohtade leidmine on keerukas, sest parkimine on õues tasuta. Nii hoitakse autosid sageli murul ning jalakäijatel ees.
  • Foto: Erakogu
Kiiret autostumist saab lõpetada mitmel viisil. Keelata inimestel pendeldamine maalt linna; sunnismaisus ja passide ärakorjamine; kodukohajärgne töökohavalik; isikliku autoga liikumise muutmise võimalikult ebamugavaks näiteks kiirusepiirangute ning mõnede alade sulgemisega.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele