• 14.10.20, 14:42
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Greta mõju jõudis juba Eesti kinnisvarasse

Piltlikult öeldes mõjutavad praegu koolitüdruk Greta Thunbergi sõnavõtud aina enam seda, millised on meie tuleviku ehitised, leiab Metro Capitali juht Ain Kivisaar. Kuidas soov ümbritsevast rohkem hoolida ja karmistuvad nõuded keskkonnale jäetavale jalajäljele muudavad kinnisvaraarendusi, sellest tegime juttu värskes Äripäeva Raadio saates "Energiatund".
Praegu tähendavad päikesepaneelid, sajuvee kasutamine tarbimises ja kõrgema energiatõhususega hooned veel arendajate jaoks vabatahtlikku kompromissi projekti kasumlikkuse arvel. Juba lähitulevikus saab sellest aga turul osalemise paratamatu eeltingimus, leiab Metro Capitali juht Ain Kivisaar.
  • Praegu tähendavad päikesepaneelid, sajuvee kasutamine tarbimises ja kõrgema energiatõhususega hooned veel arendajate jaoks vabatahtlikku kompromissi projekti kasumlikkuse arvel. Juba lähitulevikus saab sellest aga turul osalemise paratamatu eeltingimus, leiab Metro Capitali juht Ain Kivisaar.
  • Foto: Marko Mumm
Saates selgub, miks tasub sellistesse arendustesse panustada, mis neid veelgi laiemalt tegemast piirab ning milliseid nutikaid lahendusi Eesti ettevõtted on juba rajanud. Saates on külas kodusid arendava Metro Capitali juht Ain Kivisaar ning Avala ärikvartalit arendava Kaamos Grupi energiavaldkonna juht Mihkel Loorits.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.11.25, 10:08
Parmeti uued väljakutsed: aina keerukamad fassaadiprojektid ja targemad lahendused
Fassaadide tootmine on viimase kümnendi jooksul teinud läbi suure muutuse. Kui varem tähendas tellimus etteantud jooniste järgi tootmist, siis nüüd oodatakse tootjalt terviklikkust: projekteerimist, tehnilisi lahendusi, tootmist ja paigaldust. Metallfassaadide tootja Parmet AS juht Erki Parik nendib, et selline muudatus teeb küll nende töö keerulisemaks, ent samas toob tellija jaoks kaasa parema tulemuse.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 28.11.25, 10:08
Parmeti uued väljakutsed: aina keerukamad fassaadiprojektid ja targemad lahendused
2
Uudised
  • 05.12.25, 10:31
2 galeriid: Scandium pani Mustamäe megaarenduse 15-miljonilisele hoonele nurgakivi
Vaata, mis seal toimus ja mis sinna tuleb!
3
Uudised
  • 05.12.25, 11:33
Efteni juht tegi ülevaate kõige riskantsematest võlakirjadest. "Võlakirjainvestor peabki ainult riskidele keskenduma"
Vaata, mis on ohukoht aastal 2026
4
Suur lugu
  • 03.12.25, 14:11
Paisuvas ülepakkumises eluasemeturul hinnad tõusevad? Pilt kisub vastupidi järsult
Erkki Raasuke kinnisvaraarendajate suure tootlusega võlakirjadest: “Kui keegi tahab Vene ruletti mängida või lihtsalt vaadata tikuga, kas paagis on bensiini, siis andke tuld.” Eesti turul on veel üks tõsine pitser.
5
Uudised
  • 05.12.25, 11:27
Kriisiuuringute keskuse juht kritiseerib aeglast varjendite ehitust: me elame nagu Monacos
6
Uudised
  • 05.12.25, 12:38
Ülemistest hakkab kujunema eraldi linnaosa

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele