Autor: Äripäeva eriprojektide ja sisuturunduse üksus • 2. aprill 2019

Valvekaamera pakub turvatunnet ja tõhustab tööprotsesse

Kui veel kümme aastat tagasi mõeldi valvekaamera all põhiliselt kuritegevuse avastamiseks loodud salvestavat seadet, siis täna on kaamerate töö palju mitmekesisem ning pakub ettevõtetele ohutuse tagamise kõrval efektiivsust igapäevases töökorralduses.

„Turvakaamerad tõstavad oluliselt piirkonna turvalisust ning on aja jooksul olnud väga paljudel juhtudel oluliseks abimeheks kurjategijate leidmisel. Seejuures on nende areng olnud äärmiselt kiire ning täna saab tõhusa valvesüsteemi soetada palju soodsamalt kui näiteks veel aasta tagasi,” tutvustab turvakaamerate müügi ja paigaldusega tegeleva OÜ Kaameravalve juht Lasse Hurt.

Kaameraid saab jälgida erinevatest seadmetest
Autor: Kaameravalve

Valve- ja kaamerasüsteemidele tuleks mõelda uushoone projekteerimise või rekonstrueerimisprojekti koostamise käigus, sest siis saavad kaablite käigud rajatud sujuvalt ehituse või remondi käigus. Hilisemad kaabeldustööd on kindlasti kulukamad ja tülikamad, sest kaablid tuleb paigaldada märkamatutesse kohtadesse seinte sisse või fassaadi alla.

Projekteerimisel tasub kaasata Kaameravalve spetsialistid, kes aitavad planeerida võimalikke turva- ja mugavuslahendusi alates hoovi tõkkepuu või aiavärava avanemisest numbrituvastussüsteemiga ja majja sisenemisel vajalikust fonolukusüsteemist kuni perimeetrivalveni. Viimane hoiab kurjategijate eest kaitstuna mitte ainult sisenemise majja, korteritesse või kabinettidesse, vaid ka hoone õueosa. Fonolukusüsteemide abil on võimalik uksi avada ka distantsilt või suhelda enda mobiiltelefoniga ukse taga kella helistava külalisega kahepoolselt, ise parasjagu kodust eemal viibides. Loomulikult kuuluvad iga kinnistu juurde täna ka häirekeskuse või turvafirmadega ühendatud turvasüsteemid, mis annavad märku võõraste sisenemisest alale või tulekahjust.

Tehnika areng võimaldab kaameratel tuvastada inimeste nägusid ja autonumbreid juba 100 meetri pealt, analüüsida soojuskaamerate abil inimeste liikumist ning edastada kvaliteetset 4K resolutsiooniga otsepilti kaameraomaniku nutiseadmesse. Tõkkepuu avanemine numbrituvastusega annab võimaluse nii mugavaks ja kiireks parkimiseks ja parklast lahkumiseks kui ka kinnistu omanikule statistika sõidukite kohta.

Süsteemi saab tekitada nii lubatud numbrimärkide loetelu kui ka musta nimekirja, mille puhul kaamera valib, kellele tõkkepuu avatakse ja kellele mitte. Mõned kliendid kasutavad numbrituvastust ka tööaja kontrollimiseks.

Numbrituvastussüsteeme kasutades on võimalik tekitada numbrite loetelusid ning avada tõkkepuid ja väravaid
Autor: Kaameravalve

Pöördkaamerad ja juhtmevabad lahendused

Lisaks staatilisele ühel kohal patrullivale kaamerale on olemas ka pöördkaamerad, mida võib seadistada automaatselt jälgima kogu perimeetri ulatuses kordamööda erinevaid punkte. Kaamera saab ühendada näiteks perimeetervalvesüsteemiga, mis annab sissetungist teada ning kaamera suunab ennast automaatselt sissetungija poole. Nendel kaameratel on tohutult erinevaid funktsioone ja võimalusi, mida võib rakendada nii turvalisuse kaalutlustel kui ka näiteks tootmisse või tööstusesse jälgima automaatselt laiemat spektrit.

Wireless- ehk juhtmevabad lahendused paigaldatakse kohtadesse, kus juhtmete vedamine võib olla kulukas ja keerukas. Üldjuhul tavaliste juhtmevaba sisseehitatud mooduliga kaamerate signaal ei levi üle 10–20 meetri, kuid wifi-erilahendused võimaldavad edastada lageda maa puhul signaali koguni kuni kahekümne kilomeetri kaugusele. Väiksemad vahemaad ühe territooriumi piires ei ole probleemiks, kui soovite jälgida suuremat maa-ala või aeg-ajalt kaamera asukohta vahetada. Viimast võiks olla vaja tööst tulenevalt, kui näiteks ehitusobjektid muutuvad.

Kaameravalve OÜ tegeleb valveseadmetega juba alates aastast 2007. Turvakaamerate pakkumisel on fookus jae- ja hulgimüügil, paigaldusel ja tehnilisel toel. Turvakaamerad toome sisse otse Euroopa ja Aasia partneritelt. Aasia partnerettevõteteks on kauba otsesed valmistajad, Euroopas aga edasimüüjad, tänu millele pakub Kaameravalve Eesti parimaid hindu ning tipptasemel kvaliteeti.

Kaameravalve.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Siim SultsonReporter-toimetaja Tel: 53 330 651
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474