28. september 2006
Jaga lugu:

Prokuratuur nõuab Maaroosile reaalset vanglakaristust

Põhja ringkonnaprokurör Kadri Väling ütles, et esitab suure tõenäosusega Tallinna Ringkonnakohtule apellatsiooni tänase Harju Maakohtu otsuse peale karistada Ilmo Maaroosi 2-aastase vangistusega tingimisi 2-aastase katseajaga.

Väling taotles kohtult Ilmo Maaroosi karistamist 3 aasta pikkuse vangistusega, millest reaalselt kandmisele kuuluks 1 aasta ning 2 aastat vangistust jääks kandmiseks tingimisi 2aastase katseajaga.

Kohus rahuldas samas prokuröri taotluse võtta Ilmo Maaroosilt kaheks aastaks õigus töötada riigi- ja omavalitsuse asutustes ning riigi- ja omavalitsuse osalusega ettevõtetes ametiisikuna, samuti rahuldas kohus prokuröri poolt nõutud kontrollinõuded.

„Prokurörina olen seisukohal, et kohtu poolt mõistetud karistus ei ole kooskõlas kohtupraktikaga ning arvestades kuriteo raskust ja sellega tekitatud tagajärge ei ole võimalik lahendada antud juhtumit reaalset vangistust kohaldamata,“ ütles ringkonnaprokurör Kadri Väling. „Lisaks tuleb arvestada, et kuigi Ilmo Maaroos on kohtupidamise vältel andnud korduvalt lubadusi hüvitada tekitatud kahju, ei ole lubadustele järgnenud siiani reaalseid samme. Selle asemel on Maaroos kuulutanud välja tema kui eraisiku pankroti, mistõttu puudub võimalus eeldada, et tingimisi vabaduses viibides tekiksid Maaroosil vahendid miljonitesse küündiva kahju hüvitamiseks“.

Kohtuotsuse peale on õigus esitada kaebus 15 päeva jooksul.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee