Investor Toshio Kawabe on sunnitud kohaliku
rahva ägeda vastuseisu tõttu muutma Kadrina ligidusse kavandatava jaapani
pensionäride küla projekti, kirjutab Eesti Päevaleht.
“Kinnisvaraarendajad loobusid allikasoo ja karstiala piirile, vääriselupaika spaa rajamisest, ka elamuid tuleb esialgsest vähem,” selgitas vallavanem Aivar Lankei.
“Kuna aga vald tahab teada saada, mida tegelikult toob meie loodusele, teedele, kaubandusele ja külaelule kaasa enam kui saja majaga asumi rajamine, algatasime keskkonnamõjude uurimise,” lisas vallavanem.
Hoidmaks ära spekulatsioone keskkonnamõjude hindajate äraostetavusest välisinvestorite poolt, maksab OÜ-s Hendrikson KO tehtava analüüsi eest vald.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Jaapani ärimees Toshio Kawabe, kes on Virumaal Kadrina ümbruses ostnud eri firmade vahendusel üle 300 hektari maad, plaanib jaapani pensionäride jaoks välja arendada kõrgklassi puhkepiirkonna. Esialgsete plaanide kohaselt kavatseti mõisa ligidusse rajada tornelamu, karstialale elamurajoon ning allikarohkesse vääriselupaika spaa.
Lisaks eramutele olid kavandatud täiskasvanute kool, tervisekeskus, kauplused, golfiväljak. Hõbeda hajakülla plaaniti ehitada 123 elamut, kus võiks elada kuni viissada inimest.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?