Põhja Politseiprefektuuri oktoobrikuise
tulirelvade registreerimiskampaania "Harjumaa turvaliseks" raames tõid inimesed
politseisse 60 relva ning mitmesugust laskemoona, teatas politsei.
Põhja Politseiprefektuuri lubadetalituse komissari Steve Kümniku sõnul oli oktoobrikuine relvakampaania edukas ning tagasiside inimestelt hea. „Kogunenud relvade hulk ning fakt, et leidus neidki, kes senini ei teadnudki oma kohustusest päranduseks saadud relv registreerida, näitab, et sellised kampaaniad on vajalikud,” ütles Kümnik.
Suurem osa leidrelvi pärines Harjumaa talumajapidamistest, kuid oli ka neid, mis välja tulnud vanade linnamajade renoveerimisel. „Inimesed peavad teadma, kuidas käituda, leides ehitustööde käigus relva või saades selle n.ö päranduseks,” ütles Kümnik. Tema sõnul oligi üks kampaania eesmärke inimeste teavitamine tulirelva omanikule ja valdajale kehtivatest nõuetest.
Enamus kampaania käigus relva politseisse toonutest soovis selle enda nimele registreerida. Selleks peab relvaloa taotleja täitma kõik seadusest tulenevad nõuded sealhulgas arstlik kontroll ning relvaeksam. Leidrelva puhul teatab politsei avalikult relva leidmisest ning kui selle endine omanik endast kuue kuu jooksul märku ei anna, tekib üleandjal õigus relv enda nimele registreerida.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kampaania käigus toodi Põhja prefektuuri lubadetalitusse 32 sileraudset jahipüssi, 12 vintpüssi, 11 püstolit, kaks gaasipüstolit, kaks püstol-kuulipildujat ning üks kuulipilduja. Lisaks ka 600 ühikut erinevat laskemoona ja püssirohtu.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.