• 14.11.06, 10:43
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Hiiu pargi korterite ostjad nõuavad YIT Ehituselt ehituse jätkumist

Hiiu parki kerkima pidanud pansionaat-elumaja korteriostjad pole nõus, et YIT Ehitus neile kohtumäärusele tuginedes korterite sissemaksu tagastas, vaid soovivad ehituse jätkamist.
Broneerijate nõudmised on esialgu jäänud advokaatide kirjavahetuse tasandile, kohtuasja pole veel alustatud, kirjutas Äripäev.
Ehkki ametlikult ei tohtinud Hiiu parki elumaja rajada, ehitas YIT Ehitus sinna 69 korterit sanatooriumi numbritubade nime all, hinnaga 20 000-23 000 krooni ruutmeeter. Broneerimistasu oli eelmisel aastal 5% ostusummast, praegu maksab sealkandis uus korter pea kaks korda rohkem.
8. septembril tühistas Tallinna halduskohus kodanike Otsmanni ja Seeri kaebuse peale nn sanatoorium-elumaja ehitusloa. Ehitus seiskus.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Osa pettunud ostjatest hakkas suvel Aivar Pilve advokaadibüroo abil nõudma korterite väljaehitamist ega olnud nõus broneerimistasu tagasisaamisega ja YITi pakutud 5protsendise kahjude korvamise lisatasuga.
Kahe poole advokaatide kirjavahetusest selgub, et ostjate hinnangul ei olnud halduskohtu määrus piisav alus, et nendega leping lõpetada. Ostjate esindaja vandeadvokaat Aivar Pilve hinnangul võib lepingupool taganeda vaid juhul, kui teine pool on lepingust tulenevat kohustust oluliselt rikkunud, seda aga ei ole juhtunud.
Teiseks rääkis üks korteriostja, et YIT suhtles tema kui ostjaga edasi juunini, ehkki juba möödunud aasta novembris tulid esimesed signaalid, et ehitusluba on kahtlane.
YIT Ehituse tegevjuht Priit Sauk oli kidakeelne. Tema sõnul on see ammune lugu, kus uusi arenguid pole. Broneerijatele ei ole tema sõnul lubatud eelisjärjekorras kortereid, sest see pole võimalik.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 26.08.25, 13:37
Tartu südalinnas ootab investorit ainulaadne võimalus soetada korter uusarenduses
Tartu südalinnas, 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist, kerkib arendus, mille vastu tunnevad üha suuremat huvi need, kes soovivad investeerida kinnisvarasse väljaspool Tallinna. Vallikraavi Kinnisvara uus projekt Raatuse Residentsid pakub paindlikke lahendusi nii oma kodu otsijatele kui ka neile, kes soovivad panna raha tööle üüritulu ja väärtuse kasvu kaudu.

Enimloetud

1
TOP
  • 11.09.25, 12:56
Kinnisvara korrashoiu TOP: koore riisus Sõõrumaa pealinna koolide haldusäri
2
TOP
  • 28.08.25, 06:30
Kinnisvarabüroode TOP 2024: kasumlikkus kukkus järsult
Vaata, kuidas konkurendil läks! Rivis käibed, kasumid ja omanikud.
3
Uudised
  • 18.09.25, 06:45
Kas kinnistu ostuga võib kaasneda avaliku taristu rajamise kohustus?
4
TOP
  • 10.09.25, 16:34
Kinnisvara rikaste eliit: 100 miljoni klubi paisus
5
TOP
  • 15.09.25, 11:39
Kinnisvara korrashoiu TOPi üks tegusamaid keskendub 100% äriklientidele
Priit Sipelgas toob esile SOL Balticsi ühe olulise erinevuse, võrreldes konkurentidega. Lisaks toob ta esile valdkonna olulisimad väljakutsed aastal 2026.
6
Uudised
  • 17.09.25, 06:45
Kuidas saada uute kortermajade ehitus uuesti käima?
Muljetavaldav! Vaata, kuidas on 5 aastaga muutunud uute eluasemete ehitus

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele