2. jaanuar 2007

Merko Ehitus müüs tütarfirma

AS Merko Ehitus võõrandas 29. detsembril 100%-lise osaluse äriühingus OÜ Rannamõisa Kinnisvara ASile E.L.L. Kinnisvara.

E.L.L. Kinnisvara on Merko Gruppi kuuluv ettevõte.

Tehingu maksumus oli 31,89 mln krooni, millest 25 mln krooni on müüjale tasutud ning 6,89 mln krooni tasutakse müüja arvelduskontole 30 päeva jooksul peale tehingu sõlmimist. Ettevõte võõrandati tulu teenimise eesmärgil, tehingu tulemusena teenis AS Merko Ehitus 23,75 mln krooni erakorralist kasumit.

OÜ Rannamõisa Kinnisvara asutati 2000. aastal ning ettevõtte põhitegevuseks on kinnisvara arendus. Käesoleval hetkel ei toimu ettevõttes olulist majandus- tegevust. Ettevõte omab 10 947 m² suurust kinnistut aadressil Rannamõisa tee 4a, mille turuhind vastavalt 08.09.2006 koostatud eksperthinnangule oli 33 mln krooni. Osa müügihinna arvutamisel lähtuti kinnistu hinnast 35 mln krooni, millele liideti ettevõtte käibevara maksumus ning lahutati ettevõtte kohustused. Lisaks kohustub ostja sõlmitud müügilepingu kohaselt tellima kinnistu hoonestamiseks vajaliku ehitusteenuse AS-lt Merko Ehitus.

OÜ Rannamõisa Kinnisvara ja AS Merko Ehitus vahel on kehtiv laenuleping, millest tulenevalt võlgneb OÜ Rannamõisa Kinnisvara AS-le Merko Ehitus 2,76 mln krooni, laenulepingu tähtaeg on 15.01.2007.

Ettevõtet juhib 2-liikmeline juhatus kuhu kuuluvad Aldo Dapon ja Katrin Mühls, ettevõttel ei ole nõukogu.

OÜ-l Rannamõisa Kinnisvara ei ole pooleliolevaid kohtu- ega vahekohtumenetlusi ning peale viimase majandusaasta lõppu ei ole toimunud olulisi muudatusi ettevõtte majandustegevuses.

Vastavalt Tallinna Börsi poolt emitendile kehtestatud reeglitele tuleb eelnimetatud müügitehingut käsitleda tehinguna seotud osapoolega. Tehing on sooritatud turutingimustel.

Vastavalt Eesti seadustele ei kuulu OÜ Rannamõisa Kinnisvara aruanded auditeerimisele ning seetõttu on majandusaasta aruanded esitatud auditeerimata kujul.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474