• 17.01.07, 12:58
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Järgmisel nädalal kaevatakse osa Vabaduse väljakust üles

Vabaduse väljaku rekonstrueerimise oluliseks eeltööks on proovikaevamiste läbiviimine, mille tulemuste põhjal loodetakse saada ülevaade rekonstrueerimistöödega kaasnevatest võimalikest probleemidest, teatas Tallinna pressiteenistus.
„Vabaduse väljaku komisjoni töökoosolekul otsustati alustada proovikaevamisi Vabaduse väljakul juba enne Vabariigi aastapäeva,” ütles Tallinna linnapea Jüri Ratas tänasel linnavalitsuse istungijärgsel pressikonverentsil. „Täpse koha, kus proovikaevamisi alustada, paneme paika 23. jaanuaril Tallinna Kultuuriväärtuste ameti Muinsuskaitse osakonna soovitusi arvestades,” lisas Ratas.
Muinsuskaitse osakonna juhataja Boris Duboviku sõnul tehakse esimesteks proovikaevamisteks kuni nelja meetri sügavune kolme meetrise küljepikkusega auk.
„Sõltuvalt proovikaevamiste tulemustest saab jätkata Vabaduse väljaku rekonstrueerimistööde projekteerimist,” lisas Dubovik.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele