Viru vangla rajamise eest vastutavaid Riigi
Kinnisvara AS-i ja justiitsministeeriumi ühendab veendumus, et Jõhvi külje alla
vesisele pinnale hiidkompleksi ehitamine on õige samm, kuna kümneid miljoneid
lisakroone neelav kuivendussüsteem peab valmima “nii või naa”.
“Vangla asukoht on hea, ehitus valmib kõigest hoolimata ning oluline verstapost kinnipidamisasutuste reformis saab tõeks,” tõrjus RKAS-i juhatuse liige Elari Udam süüdistusi, nagu ei oleks “vette” ehitamine tark tegu. Piirkonna arengut pärssiv liigvesi ei ole tema sõnul mitte ainult Viru vangla, vaid terve valla mure, mis tuleb paratamatult lahendada, kirjutas Eesti Päevaleht.
“Pigem on hoopis hea, et probleem saab lahenduse nüüd koos ühe suure projektiga,” märkis Udam, kelle arvates peab vanadest kaevandustest ehitusplatsile voolava vee küsimus lahenema riigi, valla, kinnistu omaniku, ehitajate ja projekteerijate koostöös.
Valitud platsi kaitseb ka justiitsministeerium, osutades küll selle omanikule RKAS-ile, mis ei ole “kunagi jõudnud seisukohale, et krunt oleks ehituseks sobimatu”.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Pikka aega tähendas kodu eelkõige asukohta, ruutmeetreid ja disaini. Täna räägime üha enam sellest, kuidas elukeskkond mõjutab meie und, energiat ja isegi seda, kui kaua elame tervena. See muutus puudutab nii arhitektuuri, kinnisvara kui ka laiemalt linnaruumi loomist ja elu, mida see toetab, arvab US Real Estate’i loovjuht Kertu Irves.