Riia piirkonnakohtu kohtunik Valdemars Subrovskis müüs kinnisvara Siguldas 970 000 lati (22 miljoni krooni) eest, kuidas unustas müügi deklareerida, vahendas BBN.
Maatüki ostis ettevõte, mis kuulub kohtuniku pojale ja tema naisele.
Seaduse järgi peavad riigiametnikud deklareerima kõiki tehinguid, mis ületavad nende 20 minimaalset kuupalka.
Ekspertide sõnul oli tehingu hind ebatavaliselt kõrge, 3796 ruutmeetrit maad müüdi 970 000 lati eest, mis tähendab üle 250 lati (5625 krooni) ruutmeetri kohta. Kohtunik omab endiselt 1155 ruutmeetrit maatükist.
Läti kinnisturegistri andmetel oli kohtunik ostnud maatüki 2000. aastal 12 500 lati (281 250 krooni) eest eraisikult.
Maatüki ostis kohtunikult ettevõte Net Komunikacijas, mille käive oli 2005. aastal 214 000 latti (4,8 miljonit krooni). Ettevõte laenas Nordealt 2 miljonit latti, et finantseerida ostu.
SIA Net Komunikacijas on varem tegelenud Siguldas Terases kortermajade arendamisega. Projekti alustati eelmisel aastal ja praeguseks osa kortereid müüdud.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Hetkel kuum

Leiamaakler.ee asutaja Fred Pedersen tegi põhjaliku analüüsi.
Uudised
  • 24.07.26, 06:15
Tahad osta korterit otse omanikult? Vaata, kui palju Sinult küsitakse tegelikult
Vaata tervet Eestit hõlmavat graafikut - olukord on kõnekas
Hooneid muudkui kerkib.
Uudised
  • 21.07.26, 11:18
Tartu uusarenduste pakkumine paisub, arendajate hinnasoovid on turust kaugel ees
Erinevalt Tallinnast pole Tartu linnas uusarenduste jaoks enam kuigi palju ruumi
Bonava müügi- ja turundusjuht Lauri Laanoja.
Uudised
  • 27.07.26, 08:45
Paisuv parkimisvajadus võib tekitada 2-toaliste korterite defitsiidi
Kodulaenuvõtjaile on saabunud uus normaalsus
Uudised
  • 27.07.26, 11:09
Kodulaenuvõtjaile on saabunud uus normaalsus
Äripäeva kinnisvarakonverensti vestlusringi juhtis Aigar Vaigu. Foto: Raul Mee.
Saated
  • 22.07.26, 10:19
Uued kinnisvarajuhid: suur allahindlus õõnestab usaldust
Taavi Soorm, Kristjan-Thor Vähi ja Ingvar Allekand vaatasid olukorrale ning perspektiivile otsa igaüks omal moel. Moderaatorina ohjas vestlust Aigar Vaigu.
Uudised
  • 23.07.26, 13:07
Arendajad Lätist: Seal on odavam. Ei, see on nõukanostalgia. Aga meie oleme seal juba ammu
Pildis on edulood, ebaõnnestumistest ei räägita
Esimese maja eeldatav valmimisaeg on sügis 2027 ja kahel järgmisel sama aastalõpp.
Uudised
  • 22.07.26, 12:20
Galerii: Everaus alustas Tartu veeres 10,5-miljonilise arenduse ehitamist
Janar Muttik: Tartu linna hinnatase on paljude noorte perede jaoks liikunud piirini, kus suurema ja mugavama kodu otsing liigub linnast veidi välja.
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele