• 22.05.07, 14:01
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Vene eksluureohvitser sai süüdistuse Litvinenko mõrvas

Briti prokuratuur teatas, et endisele Vene luureohvitserile Andrei Lugovoile esitatakse süüdistus endise KGB agendi Aleksander Litvinenko mõrvas, vahendab ETV24.
"Ma otsustasin täna, et politsei poolt meile saadetud tõendid on piisavad süüdistamaks Andrei Lugovoid härra Litvinenko mõrvas tahtliku mürgitamise läbi," vahendas Reuters riikliku süüdistaja Ken Macdonaldi avaldust.
Prokuratuuri kinnitusel püüavad nad saavutada Lugovoi väljaandmist Venemaalt, kuid Vene konstitutsioon ei luba oma kodanike väljaandmist.
Briti kodakondsusega Litvinenko suri Londonis eelmise aasta novembris pärast seda, kui ta mürgitati radioaktiivse polooniumiga.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Teravalt Kremlit kritiseerinud Litvinenko süüdistas oma surma eel Venemaa presidenti Vladimir Putinit mõrva taga seismises. Moskva on süüdistust nimetanud naeruväärseks.
Venemaa prokuratuur on Lugovoile esitatud süüdistust keeldunud kommenteerimast.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.11.25, 13:30
Kestlikkus kui investeering: kuidas Neutra ja LÄVI tõstavad Eesti arenduse standardeid
„Neutra jaoks on jätkusuutlik kinnisvaraarendus olnud algusest peale põhimõtteline väärtus, mitte lihtsalt turutrend,“ tunnistab Neutra Grupi juht Kenneth Karpov. Seepärast lähtub Neutra kinnisvara arendades rahvusvaheliselt tunnustatud BREEAM-i ja LEED-i sertifikatsioonide nõuetest, et nende uute hoonete keskkonnamõju, energiakasutust ja sisekeskkonna kvaliteet vastaks kaasaja nõuetele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele