• 12.06.07, 14:58
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kaks ametnikku pandi vangi, kuna pimeda ehitatud sild kukkus kokku

Hiina kohus mõistis kahele ametnikule vanglakaristuse, kuna nad lubasid pimedal ehitajal silla ehitada, mis kukkus kokku ja vigastas 12 inimest, vahendas Reuters.
Hiina Jiangxi provintsi Bujia valla juhti Huang Wenge karistati 18kuulise vangistusega ja tema kolleegi Xia Jianzhongi aastase vangistusega, kuna nad ei peatanud silla ehitust.
"Huang Wenge ja Xia Jianzhong, kes vastutasid teedehoolduse ja ehitusjärelvale eest, ei küsinud ehitajalt mingeid tõendeid nende professionaalsuse kohta," seisis kohtu avalduses. "Kui nad said teada, et ehituse projektijuht on pime, ei peatanud nad teda," seisis teates. Kõige tipuks muutis ehitaja silla konstruktsiooni disaini ilma professionaalse nõustamiseta. "Peale plaani muutmist, kasutati silla ehitamiseks paberil sirgeldatud mustandi, muudatuste tõttu kukkus ka sild kokku," seisis kohtuotsuses.
Ei ole teada, kuidas projektijuht suutis ehitust korraldada, arvestades tema nägemispuuet.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.11.25, 10:08
Parmeti uued väljakutsed: aina keerukamad fassaadiprojektid ja targemad lahendused
Fassaadide tootmine on viimase kümnendi jooksul teinud läbi suure muutuse. Kui varem tähendas tellimus etteantud jooniste järgi tootmist, siis nüüd oodatakse tootjalt terviklikkust: projekteerimist, tehnilisi lahendusi, tootmist ja paigaldust. Metallfassaadide tootja Parmet AS juht Erki Parik nendib, et selline muudatus teeb küll nende töö keerulisemaks, ent samas toob tellija jaoks kaasa parema tulemuse.

Viimased uudised

Suur lugu
  • 03.12.25, 14:11
Paisuvas ülepakkumises eluasemeturul hinnad tõusevad? Pilt kisub vastupidi järsult
Erkki Raasuke kinnisvaraarendajate suure tootlusega võlakirjadest: “Kui keegi tahab Vene ruletti mängida või lihtsalt vaadata tikuga, kas paagis on bensiini, siis andke tuld.” Eesti turul on veel üks tõsine pitser.
Uudised
  • 03.12.25, 11:45
Uus Maa: järgmisel aastal kasvab nii kinnisvaratehingute arv kui hind
Saated
  • 03.12.25, 10:46
Andero Laur uusarendustest: kui kliendile on mõeldud, siis müügid toimuvad
Uudised
  • 03.12.25, 10:17
2 galeriid: Endover alustas Voltas kõrghoonete ehitamisega - ruut maksab siin 9 700 eurot
Uudised
  • 03.12.25, 09:45
Ülemiste linnak pürib juhtivaks tõmbekeskuseks
Ülemiste piirkonda ootab lähiaastatel kümnendi üks suurimaid investeerimistsükleid. Ainuüksi Ülemiste keskuse 130 000 ruutmeetrile lisandub veel 50 000 ruutmeetrit.
Uudised
  • 03.12.25, 06:45
Vaata, kuidas on 5 aastaga muutunud laenude ühest pangast teise tõstmine
Uudised
  • 02.12.25, 10:59
Pealinna eluasemeturg lohiseb külgsuunas edasi
Uudised
  • 02.12.25, 10:30
Enefit Green müüb oma Soome tuulepargi maha

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele